Wpis z mikrobloga

#100najlepszychgier 3/100

Gra: Virtua Fighter 2

Rok wydania: 1997 (wersja PC).

Gatunek: Bijatyka.

Język w grze: Angielski.

Platformy: Automaty, Sega Saturn, Sega Mega Drive, PC, PlayStation 2.

Producent: Sega AM2.

Wydawca: Sega.

Aktualnie grę można zakupić na Steamie (https://store.steampowered.com/app/71115/Virtua_Fighter_2/).

===

Pierwszą styczność z grą miałem w okolicach 2001 roku.
By gra uruchomiła się, trzeba było zmienić ilość kolorów w Windowsie na 256.

W grze jest do wyboru 10 postaci, każda potrafi co innego, w głównym trybie gry wybiera się jedną z nich i walczy z kolejnymi przeciwnikami, po pokonaniu wszystkich dziesięciu jest walka bonusowa pod wodą.

Przejście gry zajmuje kilkanaście minut, więc nie należy ona do najdłuższych.

Gra jest typową bijatyką, można w niej: uderzać kogoś z pięści, kopać, robić kombosy, gdy przeciwnik leży na ringu — można na niego skoczyć i zadać mu obrażenia. Można także wyrzucić przeciwnika z ringu, co automatycznie kończy rundę na naszą korzyść.

Jeśli się przegra walkę, można ją powtórzyć.

W grze jest możliwość grania w dwóch graczy na jednym komputerze, na jednej klawiaturze, co jest naprawdę fajną opcją.

===

Tagi powiązane #gry #grykomputerowe #retrogaming #bijatyki #tekken #2graczy1komputer #virtuafighter #sega
krykoz - #100najlepszychgier 3/100

Gra: Virtua Fighter 2

Rok wydania: 1997 (wer...

źródło: comment_i6d9HNyDrafRVaGiEMwKXjeo2JH0se1i.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@krykoz: mam takie pytanko... moze bedziesz kojarzył - kiedyś dawno na windowsa był takie emulatorze Gierek na Sege z naprawdę duża ilością gier. Spotkałeś sie moze z taka dystrybucja? Szukam paru klasyków a to jedyne co mi świta ;(
  • Odpowiedz
VF2 na steama i to za grosze. Takiego klasyka trzeba mieć w swojej bibliotece.

Ta wersja steamowa to jest jakiś port na megadrive, postacie i tła są w 2d.( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz