Wpis z mikrobloga

@Probz Flagi LGBT w protestanckich kościołach to świetna sprawa. W samym Toronto trzy razy się z czymś takim spotkałem. Szczególnie podobała mi się tęczowa flaga wywieszona przy wejściu z napisem "Wszyscy są tu mile widziani".
  • Odpowiedz
@Probz: ten dzban robił doktorat w PAN. Mentalność seby w dresie mocno siedzi pod edukacyjnym makijażem. Słoma z butów, te klimaty...
  • Odpowiedz
przecież gdyby Jezus wrócił na ziemię i głosił swoje nauki to kato konserwy by go od lewaków wyzywaly xD


@amazing-detective-slash-genius: nie wiem czy pamiętasz coś z Biblii ale nowy testament to anarchia w porównaniu z interpretacja i naukami Kościoła Katolickiego.
  • Odpowiedz
@malani coś tam pamiętam. Jezus trzymał się z prostytutkami i trędowatymi, mówił o milowaniu wszystkich bliźnich. Natomiast kościół a szczególnie polski to połączenie toskycznego konserwatyzmu z romantycznym patriotyzmem i ksenofobią. Geje be, uchodźcy be, ogólnie wszyscy którzy są inni są be. Widać to chociażby po tym jaki stosunek do Franciszka ma duża część polskiego kleru, a on właśnie postępuje według nauk Jezusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście szanuję
  • Odpowiedz
Protestantyzm to właściwie ateizm


@Rabke: No prawie się zgadza, nawet pierwsi chrześcijanie byli przez Rzymian prześladowani za ateizm, także widać, jak się w katolicyzmie niewiele pod względem mentalności zmieniło od tamtych czasów.
  • Odpowiedz
@Rabke: Nikt normalny, tylko większość zachodniej Europy, ogromna część Stanów, Kanady...przyznaj się że nawet nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić czym się różni od katolicyzmu
  • Odpowiedz
@Miorz: czy większość zach. Europy? Hiszpania, Portugalia, Francja, Belgia, Luksemburg, Irlandia, Włochy raczej nie są protestanckie. Ba nawet w mieszanych Niemczech i Holandii obecnie jest minimalna przewaga katolików nad protestantami.
  • Odpowiedz