Wpis z mikrobloga

@MercedesBenizPolska: @high_hopes:
Jak z kalibracjami w AL8000?

Trochę przestraszyło mnie to:
"PSD system czuwa na bieżąco nad jakością sensora i nie pozwoli wykonać pomiaru w przypadku wykrycia nieprawidłowej pracy czujnika."

Alkomat raczej byłby używany dość rzadko (nie wiem, z 10 razy w roku)
Zdarza się, że ten "timer do kalibracji" odmawia wykonania pomiaru?

Trochę się cykam, że będę mocno potrzebował sprawdzić swój stan po kilku miesiącach nieużytkowania i wyskoczy komunikat
  • Odpowiedz
@bagi1: Nie miałem żadnego problemu z użytkowaniem alkomatu. Cały czas działa bardzo dobrze, ani razu nie odmówił posłuszeństwa. Al8000+ należy oddać do kalibracji po 12 miesiącach (jak w sumie większość alkomatów). Jeśli chodzi o system psd to jest zabezpieczenie w przypadku uszkodzenia sensora, aby nie pokazywać błędnych wyników. Mój znajomy, który posiada Alcofind pro-x-5 ma trochę utrudnione zadanie, ponieważ ten alkomat blokuje się po 12 miesiącach. Musimy obowiązkowo oddać go do
  • Odpowiedz
Mój znajomy, który posiada Alcofind pro-x-5 ma trochę utrudnione zadanie, ponieważ ten alkomat blokuje się po 12 miesiącach.


@high_hopes: Wyrzuciłbym taki sprzęt do kosza. Miałbym non-stop z tyłu głowy, że nie mogę mu zaufać.

Czyli jak AL8000+ wyląduje do szuflady na dwa lata, to nie zblokuje się z dupy w sytuacji kryzysowej.
Super. Bardzo mi pomogłeś. Dziękuję
Mógłbyś jeszcze powiedzieć - jaki jest koszt i ile czasu trwa kalibracja?
  • Odpowiedz
@bagi1 Posiadam dwa lata kalibracji za darmo, więc nie wiem ile dokładnie kosztuje, ale zazwyczaj firmy biorą między 50-70 złotych. Ja wysyłałem przez kuriera i trwało to 4 dni. Jednak radziłbym robić kalibracje według zaleceń, bo kiedyś się skontrolujesz po dłuższym czasie i możesz mieć błędne przekonanie, że jesteś trzeźwy.
  • Odpowiedz