Wpis z mikrobloga

Kurs na Xanthię 1515.3
#lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------

Esteban uważnie przyjrzał się wszystkim siedzącym przy stole. Wiedział, że jego kelnerki jeszcze długo będą się na niego boczyły za zabranie im możliwości przyjrzenia się z bliska przystojnemu szkutnikowi, o którym zaczęło się robić coraz głośniej. Karczmarz postawił dwie butelki rumu i bez słowa oddalił się od stolika, wciąż nasł#!$%@?ąc prowadzonej przy nim rozmowy

- Dobrze cię rozumiem Lars? - zapytał jeden z mężczyzn - Niekoncesjonowany kurs do Xanthii w tę i z powrotem. Do tego próba przemytu, a tak właściwie to chrzest bojowy łodzi, którą jeszcze nikt nie pływał, a którą zbudowałeś po raz pierwszy?
- Zapomniałeś o składce 50 funtów na zakup bawełny. No i potrzebuję jedynie siedmiu z Was.

Mężczyzna prychnął i był gotowy wstać, ale zobaczył miny swoich towarzyszy. Przetarł oczy ze zdumienia i burknął.

- Nie wierzę, że bierzecie ofertę tego lunatyka na poważnie. Mamy płacić za możliwość zawiśnięcia na stryczku?

- Macie płacić za możliwość przetestowania łodzi, która odmieni żeglugę na całym świecie. Jest szybka, stabilna i rozsądnie ładowna. Ożaglowanie to mój autorski projekt i w miniaturowej skali testy były bardziej niż obiecujące.

- To wszystko?

- Nie, zapomniałeś o najważniejszym - ciągnął Norweg - jeżeli nie potrafisz żeglować, nie potrzebuję cię na pokładzie. To bardzo wymagająca łódź, ale we właściwych rękach jest w stanie zdziałać cuda. A przynajmniej mam taką nadzieję. To jak, kto się pisze?

-------------------------------------------------

Przyłącz się do wyprawy Larsa w komentarzu. Wymagania: cecha Żeglarz lub Kondycja 18+ oraz 50 funtów. Członkowie załogi rozegrają ze mną krótką sesję na discordzie, która odbędzie się w środę 10. kwietnia o godzinie 22:15 i potrwa około 45 minut.

Limit miejsc: 7 Akcje poboczne mają wpływ na wydajność pracy w kwartale.
lacuna - Kurs na Xanthię 1515.3
#lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnol...

źródło: comment_IwY27nDEbro0vYuKAmQrQfP2rdncQ619.jpg

Pobierz
  • 25
@lacuna:
Grégoire "Grondement" Dubois, zgłaszam się i ja (choć we środę o 22.15 będę miał do dyspozycji tylko telefon...
na szczeście jest apka discord na androida xD), w końcu ileż można na dupie siedzieć i deski strugać.. Jak nie na szalunki w kopalni to na budowach różnych...
@Gregua: Pan Ansgar jest kupcem i zna się na żegludze, jak pan się orientuje, nasza osada ma obecnie problemy z dostawami. Pan John jest bardzo doświadczonym żeglarzem, którego talent się tu na pewno przyda. A też sie pojawiły plotki o piratach, więc pan Laurence się na pewno przyda. Na czas podróży wzieli sobie urlop, więc będą tam prywatnie, jak zrobią coś nielegalnego to proszę to zgłosić.
Lars Batbygger - szkutnik/wizjoner/szaleniec

Co za szczęście, że szukałem właśnie w "Martwej"! Załogo, wyciągać weksle... tylko in blanco, nie wpisujcie tam mojego imienia do licha! Wypływamy za półtorej godziny!

(w sesji na discordzie udział biorą:

Laurence Pierre @gasior22
John Whiteflag @Lisaros
Ansgar Knochig @Kozlov666
Thomas Sutherland @meinigel
Grégoire "Grondement" Dubois @Grzechu10g
Asbjorn Ingelmand @Awerege

zaproszenie do kanału: tE4bAh )

Co do pasażerów na gapę, nie ma tu dla nich miejsca. Chyba że