Wpis z mikrobloga

#programowanie siemka, mam pytanie,, jak działa targetowanie reklam , chodzi mi o to jak to jest jak te dane są zbierane itd. dodatkowo jeżeli miałbym takie dane użytkowników po swojej stronie to czy są jakieś aplikacje do których wrzucę te dane i w łatwy sposób mógłbym za pomocą tych aplikacji wyświetlać dane reklamy odpowiednim ludziom
  • 4
Na sieci? Za pomocą third-party cookies. Strony które mają reklamy z tej samej sieci reklam (tj. ze wspólnej domeny) mogą wysyłać informacje, że szukałeś butów, więc kolejna strona która ma reklamy z tej samej sieci będzie Ci wyświetlać reklamy Adidasów.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vizardss: z tego co wiem najczęściej są zbierane w ciasteczkach. Jeżeli na jakiejś stronie jest skrypt reklamy z id strony, a w ciasteczku serwis reklamowy da Ci Twoje id to jest w stanie określić gdzie jesteś i co przeglądasz. Na podstawie tych danych można określić co odwiedza najczęściej użytkownik, czego szuka, czym się interesuje itp itd. Czy możesz sam targować użytkowników? Możesz ale w obrębie swojej domeny chyba, że ktoś wepnie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vizardss: w ciastku będziesz miał raczej tylko id a całą resztę w bazie. Pewnie jakieś oprogramowanie istnieje ale nie interesuje się tym na tyle żeby je znać, jak bym miał mieć reklamy na swojej stronie pewnie skorzystałbym z usług już istniejących firm