Wpis z mikrobloga

Mirki pierwszy kwartał prowadzenia naszego słodkiego biznesu - cukiernio/kawiarni o której pisałem 3 miesiące temu - za nami! Idzie nam coraz lepiej, wpadają zamówienia na torty nawet na 40-50 osób, w samym lokalu też pojawiają się ludzie nawet z drugiego końca miasta. W przyszłą sobotę wystawiamy się na Konińskich Targach Przedsiębiorczości i będziemy mieć darmową degustację naszych specjałów, więc zapraszam wszystkich z miasta #konin i okolic ().

Przypominam również, że mirki mają u nas darmową kawę do każdego ciacha po podaniu hasła wiecie jakiego ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#chwalesie #rozdajo #lenapiecze
maver - Mirki pierwszy kwartał prowadzenia naszego słodkiego biznesu - cukiernio/kawi...

źródło: comment_S4FYQt9fjIxoZs6tb1oSs1eq869Jbheb.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
Ej, właśnie, mam pytanie! Bo na Waszej wizytówce jest napisane, że pieczecie również ciasta/torty na zamówienie bez glutenu. Czy to jest wtedy ciasto bez glutenu zupełnie (osoba robiąca dba o to, by w żaden sposób go nie było tam) czy po prostu bez glutenu, ale bez większej dbałości? Pytam, bo może bym się skusił na zamówienie z myślą o osobie chorej na celiakię i takie rzeczy są dla mnie ważne. :C
  • Odpowiedz
  • 2
@nieboszczyk: Haha, tak, to ja byłem, dzięki :). Co do rzeczy bezglutenowych to staramy się dbać o to, żeby glutenu nie było, ale dla chorych na celiakię niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować w 100% że w końcowym produkcie będzie zupełnie 0 glutenu bo to gówno lata w powietrzu i musielibyśmy mieć zupełnie osobne pomieszczenia i maszyny żeby dać taką gwarancję :(.
  • Odpowiedz