Wpis z mikrobloga

Drogie mireczki mam do was pytanie - jak to jest, iż google search console wyświetla pozycje na danej frazie załóżmy 10 przy czym rzeczywisty wynik oscyluje o paredziesiąt pozycji dalej? Druga sprawa wrzuciło mnie na 9 pozycje na dosyć specyficznej frazie generującej ruch po czym wyrzuciło następnego dnia? Skąd taka nieprzewidywalność?
#seo
  • 12
via Android
  • 0
Być może też zbyt łagodnie to ująłem. Na niektórych frazach gsc wskazuje ruch i pozycje rzędu 4 a przy próbie rzeczywistego odnalezienia witryny okazuje się, że pozycja frazy > 100. Wszystko z dnia na dzień się zmienia. Sinusoida w pełnej krasie. Zastanawiam się, czy aby nie wynika to z moich błędów czy google sam nie wie czy moja strona jest dobra, wiarygodna - odrzućmy nomenklature - zwłaszcza, że oddana została w ręce
@byt199: Niestety, jeśli chodzi o wskaźniki z Search Console, to trzeba sobie dobrze zdawać sprawę z tego, że ich interpretacja nie jest do końca oczywista/intuicyjna.

Generalnie jeśli się nie mylę, Search Console wylicza wskaźniki w oparciu o to, co użytkownik "zobaczył", nie bierze pod uwagę tego, co jest np. na dalszych stronach wyników wyszukiwania o ile użytkownik wyszukiwarki do nich nie dotarł.

W szczególności w Twoim przypadku może być tak:
-
via Android
  • 0
mam nadzieję, że przejdzie ta ustawa o pozycjonowaniu bo coraz więcej amatorów bez wyobraźni pcha się do zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@arczer czyli mówisz, że bez narzędzi za pare stów sie nie obejdzie? xd jeśli dobrze rozumiem, profanacją jest ręczne wyszukiwanie frazy?
via Android
  • 0
@dziki_rysio_997 Jeśli dobrze rozumiem - gsc opiera swoją analizę w oparciu o widoczność witryny, jednakże w przypadku mniejszych witryn ta widoczność jest o tyle zaburzona ze względu na wysoką personalizację wyników co tworzy nienaturalny ruch i wysokie pozycje? Przy takim założeniu - czy gsc w miarę widoczności dla innych użytkowników neutralnych koryguje pozycję o rzeczywisty wynik i w miarę rozwoju serwisu wynik ten jest bardziej realny?
@arczer wyszukiwałem z innej przeglądarki, gdzie
@byt199: Tzn. mówiąc krótko: GSC zaburza pozycję, bo bazuje na tym, do czego "doklikali się" użytkownicy wyszukiwarki.

Jeśli na frazę, która jest wyszukiwana 1 000 000 razy miesięcznie masz stronę na ok. 500. pozycji (i dla kilku jedynie osób na 1. pozycji ze względu na personalizację), to prawdopodobnie Search Console pokaże Ci, że Twoja strona:
- jest mniej więcej na 1. pozycji
- jednocześnie została wyświetlona np. 10 razy w miesiącu
Przy takim założeniu - czy gsc w miarę widoczności dla innych użytkowników neutralnych koryguje pozycję o rzeczywisty wynik i w miarę rozwoju serwisu wynik ten jest bardziej realny?


@byt199: Jeszcze odnośnie tego i bazując na tym, co pisałem wyżej, sądzę, że pozycja SC jest bliższa realnej średniej dla stron, które pojawiają się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania (zwłaszcza bliżej góry).
czyli mówisz, że bez narzędzi za pare stów sie nie obejdzie?


@byt199: to zależy ile fraz chcesz monitorować, ale to koszt kilkunastu złotych miesięcznie w np asps.pl i masz dodatkowo też różne inne fajne dane o konkurencji itp. Są też podobne narzędzie gdzie zapłacisz jednorazowo i stawiasz sobie na własnym serwerze jak stat4seo.pl