Wpis z mikrobloga

Wie ktoś co zrobić w takiej sytuacji?
Mam OC ważne do dzisiaj, więc musze kupić nowe żeby zachowac "ciągłość", jednak w niedziele sprzedaje samochód.
Co wtedy? Nie da się jakoś uniknąć płacenia ubezpieczenia na jeden dzień własciwie. Bo to około 2000zł z racji ze nie mam zadnych zniżek.
#oc #ubezpieczenia #samochody
  • 27
  • Odpowiedz
@Davczo: nie przedłużaj. Polisa się wznowi automatycznie (o ile była wykupiona przez Ciebie a nie po zbywcy) i jak sprzedasz auto to zgłoś to do zakładu ubezpieczeń. naliczą Ci tylko za okres kiedy miałeś samochód
  • Odpowiedz
@Davczo: a kupujący wie? Bo jak kupisz i zapłacisz całość, to nowy nabywca sobie zostawi i kasy nie odzyskasz. A jak kupisz, zapłacisz część (np. za jeden miesiąc o ile będzie taka opcja) to reszte będzie musiał płacić nowy właściciel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kierowcaautobusuofficial: jak nowy nabywca nie złoży wypowiedzenia to nic nie zwrócą, choćbyś się zesrał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piepsze: @k-NN: @sebawo: @fromasz56: @Sm3rf1k: @tygry:
tylko właśnie jakbym wziął na raty, to teoretycznie po sprzedaży, to nowy właściciel decyduje o wszystkim, o tym co dalej z ubezpieczeniem. Ja już nie moge wypowiedzieć umowy, bo formalnie jest ona sprzedana razem z autem, jedynie zgłaszam że auto zostało sprzedane. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, bo nie znam się na tym dlatego pytam.
  • Odpowiedz
@Davczo: ale te 'raty' to rozkłada ubezpieczyciel na ilość składek, ja wiem, że są 2 albo 4, o 12 nie słyszałem.
Płacisz pierwszą, sprzedajesz auto i o resztę martwi się nowy nabywca. Jak zgłosisz zbycie, to monity o płatności kolejnych rat przyjdą do nowego właściciela ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jesteś w plecy o pierwszą składkę.
  • Odpowiedz
@Davczo: Ale jakbyś nie wziął na raty jest tak samo. OC przechodzi razem z autem, zwrot hajsu dostaniesz tylko jeżeli kupujący wypowie umowę. Sam z siebie, po zgłoszeniu sprzedaży ubezpieczyciel zwróci ci tylko za nieobowiązkowe ubezpieczenia (AC, NNW). Jeżeli zaraz sprzedajesz to kupno OC na możliwie dużo rat to najlepszy pomysł.
  • Odpowiedz
@Davczo: Na miesiąc OC nie kupisz, ale możesz kupić na raty. Ewentualnie dogadujesz się z kupującym auto, że wypowie od razu umowę OC i zawrze nową na własny rachunek (wtedy Ty zyskujesz prawo do zwrotu). Zapraszamy na kalkulator OC: https://kalkulator.ubea.pl Poszukamy najlepszej opcji
  • Odpowiedz
@Ubea_pl: @desf: @fromasz56: @sebawo:

Dziękuję wszystkim! Czyli generalnie najkorzystniejszą opcją wydaje się mBank umożliwiający raty na 12 miesięcy.
Wtedy płace ratę za 1 miesiąc, a na nabywca już decyduje czy płacić będzie dalej czy wypowie umowe. Dobrze rozumiem?
  • Odpowiedz
@Davczo: Dla pewności wczytaj się w regulamin tej konkretnej oferty, bo 12 wygląda jakoś podejrzanie dziwnie, ale co do zasady tak.
  • Odpowiedz