Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich Mirkow i Mirabelki z pod tagu #holandia .
Czy spotkal sie ktoś kiedyś z odmową ponownego wyslania rocznego rozliczenia ? Biuro wykreca sie , że mogą wysłać tylko raz na rok i pozniej nie maja juz dostepu do tych plikow . Czy to prawda i jak moge ewentualnie zadzialac ? Dziekuje za wszelką pomoc ().
  • 4
  • Odpowiedz
@Gwiezdny_miotacz: Mają dostęp, mało tego - z tego co wiem, muszą trzymać jaaropgaafy przez 5 lat. Jednak może być sytuacja, że "lokalne" biuro nie ma dostępu i muszą wysłać zgłoszenie do centrali.

Ja tak dostałem rozliczenie roczne za 2017 rok - nie mogli wydać od ręki, ale po kilku dniach wysłali mi na e-mail.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gwiezdny_miotacz: zawsze podkreślają, że jaaropgaaf wydawany jest tylko jeden raz. To nie jest tak, że nie ma do tego dostępu, ale jest z tym trochę zamieszania i chcą uniknąć tracenia czasu na roztargnionych, którzy gubią papiery.
  • Odpowiedz
@Gwiezdny_miotacz: masz digid? jeżeli tak, możesz zalogować się na stronie belastingu i oni na pewno mają Twój jaaropgave. Jeżeli nie masz digid, możesz iść do księgowej i ona może skontaktować się z belastingiem i uzyskać Twój jaaropgave od nich.
  • Odpowiedz