Wpis z mikrobloga

@SHEAD:

Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Iks De?
  • Odpowiedz
@SHEAD: Nie popieram #!$%@? parkowania, ale skoro nakleiłeś jej cokolwiek na szybę to jest ingerencja w jej mienie, przygotuj się na to że w jakiś sposób odpowiesz prawnie, prosta sprawa.
  • Odpowiedz
@SHEAD: w charakterze świadka, czy podejrzanego?

jak podejrzanego, to powiedz, że odmawiasz składania wyjaśnień i nie przyznajesz się do winy

jeśli f-sz będzie coś mamrotał, to zapytaj jak chce rozwiązać sprawę - jeśli zaproponuje jakiś śmieszny mandat typu 20zł lub pouczenie, to osobiście bym rozważył
  • Odpowiedz
@SHEAD: ehhh, sprawa do uniewinnienia albo co najwyżej nagany w sądzie

ale rozumiem, że dla niektórych czas jest ważniejszy niż 200zł

skoda tylko dać satysfakcję takiej głupiej piździe - imo trzeba było nie przyjmować, wzywać ją na świadka, ostro przemaglować, a potem zostać uniewinnionym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

albo chociaż jeśli faktycznie źle zaparkuje, to od dzisiaj zgłaszać ją codziennie do SM/Policji (wysyłając dokumentację zdjęciową na mail
  • Odpowiedz
@Mam_beznadziejne_zarty @zajety_elektron @p4wl @One_Stone @tylko_spokojnie @andy1983


podstawowe pytanie to czy przyjmować mandat (pewnie na tym się skończy) czy nie przejmować (nie wiadomo co może przynieść sprawa w sądzie, dlatego zaznaczyłem #prawo)

Pomijając fakt, że tu wszyscy jesteśmy specjalistami w każdej dziedzinie, karnistami i sędziami - koniec końców sam musisz podjąć decyzję. Pewnie podejmiesz w zależności od sytuacji. Ja osobix bym się tym w ogóle nie przejmował i na żaden mandat się
  • Odpowiedz