Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie obczaić Deltarune, ale zaraz po uruchomieniu pada pytanie czy grałem w Undertale i że do takich graczy jest kierowany Deltarune właśnie.

Czy to oznacza, że granie w Deltarune bez znajomości Undertale'a nie ma w ogóle sensu, czy po prostu nie wyłapię jakichś smaczków?

#nintendoswitch #undertale #deltarune
  • 10
  • Odpowiedz
@asunez: nie wyłapiesz smaczków. A to one są celem tej gry, to nie jest typowe RPG (a przynajmniej chapteru 1, nie wiem co będzie później). Ograj Undertale najpierw ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@darvd29: @Kryspin013: oki, dzięki

@SzympekSzympkowiak: no ja przyznam szczerze że nie przepadam za grami takimi jak Undertale (przynajmniej z tego co widziałem o tej grze), a że Deltarune wydaje się być podobny i pierwszy chapter jest za free to chciałem się przekonać, czy może nie warto zmienić gustów. Miało to być takie... demo ;p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@asunez: pobierz pirata i jak ci się spodoba to kup, najlepszy i uczciwy sposób :)

Prawdę mówiąc undertale to na tyle specyficzna gra że musisz ją przejść całą żeby Ci się spodobała... A potem się jarasz i przechodzisz kolejne x razy. Ciężko wyjaśnić bez zdradzania fabuły ;) Spróbuj, nie zawiedziesz się.
  • Odpowiedz
pierwszy chapter jest za free to chciałem się przekonać, czy może nie warto zmienić gustów


@asunez: To zagraj. Co ci szkodzi? xD

Prawdę mówiąc undertale to na tyle specyficzna gra że musisz ją przejść całą żeby Ci się spodobała... A potem się jarasz i przechodzisz kolejne x razy.


@darvd29: A będę złośliwy. Chyba jak masz autyzm i kupujesz te całe bajeczki tobiego foxa o przyjaźni xD

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: to co ci się w tej grze podobało jak nie te bajeczki? Przecież właśnie o to chodzi w tej grze, ani mechanika ani dialogi nie są jakieś wybitne, nawet dobrymi bym ich nie nazwał. To przekaz i forma jego przekazu jest dziełem sztuki. Przynajmniej ja to tak widzę, no offense, na poważnie pytam ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Przecież właśnie o to chodzi w tej grze, ani mechanika ani dialogi nie są jakieś wybitne,


@darvd29: Dialogi to niezłe suchary i akurat lubię taki humor. Mechanika też nie jest zła - po prostu gra zręcznościowa. Zwyczajnie nie zgadzam się z tym zdaniem:

To przekaz i forma jego przekazu jest dziełem sztuki.


Ta gra jest praktycznie zero jedynkowa jeśli chodzi o przekaz. Nie ma tam żadnej głębi po za sztampowym "przyjaźń
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: pierwsze przejście jest faktycznie średnie. "Bomba" wchodzi po pacifist i następnie genocide ending. Aczkolwiek oczywiście każdy ma swój gust i skoro patrzysz na to w ten sposób (przyjaźń kwiatki motylki) to faktycznie może Ci się nie podobać :D Jak nie masz zamiaru grać to chociaż pooglądaj i poczytaj o pozostałych dwóch zakończeniach ;)
  • Odpowiedz
przyjaźń kwiatki motylki


@darvd29: Może masz rację. Może powinienem spróbować ogarnąć np złą ścieżkę. Widziałem te mega dobre, któreś tam zakończenie z Friskiem i ono też mnie zraziło. Tu mnie boli właśnie to, że to jest chyba jedyna gra w której nie lubię dobrej ścieżki bo punkty w fabule stają się cholernie przewidywalne: nie zabijasz stwora - on staje się twoim przyjacielem, przeprasza cię, wszystko spoko, elo. I tak w kółko.
  • Odpowiedz