Wpis z mikrobloga

@aret: najgorsze ze ci ludzie maja syndrom oblezonej twierdzy. A najezdzanie na nich i gadki o wysylaniu ich do obozow jeszcze pogarszaja sprawe. Szkoda mi tych ludzi, licze ze zdaza sie doedukowac zanim ich dzieciom cos sie stanie.
zanim ich dzieciom cos sie stanie.

@implicenty: Może to dość drastyczne jednak takim ludzia często nic nie pomaga jak terapia wstrząsowa i jakby mieli spędzić kilka dni przy swoim małym dziecku z kokluszem to by szybko pojeli po co są szczepionki i jak są skuteczne
@aret: Niedawno opisywano przypadek rodziców, których dziecko o mały włos się nie przeniosło na tamten świat w przebiegu tężca. I co? Nic, nadal szczepionki to zło. Słomę to można wyjąć z butów, z lepszym lub gorszym rezultatem, słoma w głowie pozostaje na zawsze.
@nontepeto: @aret: @implicenty: Kiedy czytałem o epidemiach, które dziesiątkowały społeczeństwa przed XIX wiekiem (a i hiszpanka to przecież jeszcze wiek XX a AIDS w Afryce to w ogóle nowa sprawa - mimo wszystko jednak nie tak śmiercionośne, jak dżuma w XIV wieku), to mialem wrażenie że człowiek który opanował umiejętność radzenia sobie z "matką naturą/ewolucją" stanie teraz dopiero przed problemem przeludnienia. Bo epidemie zawsze były swego rodzaju samoregulacją ekosystemu.
@motaboy:

Kiedy czytałem o epidemiach, które dziesiątkowały społeczeństwa przed XIX wiekiem


To teraz jeszcze zastanów się czemu dziesiątkowały. W jakich warunkach ludzie żyli, jak byli leczeni (myślisz, że upust krwi dobrze działał na przebieg choroby? A to wcale nie była najgorsza procedura). Wreszcie zobacz jak spadła śmiertelność na każdą chorobę przed wprowadzeniem każdej szczepionki. I co z chorobami na które się nie szczepi? Magia, że i śmiertelność i zapadałność poznikały?
Powinno się karać kretów wynoszących takie komentarze poza zamknięte grupy. Najlepiej banem na internet.

@Vanni: Czyli jesteś jednym z nich? Karać to powinno się ich wszystkich po koleji za naraża ie ludzi na niebezpieczeństwo utraty zdrowia adz życia