Wpis z mikrobloga

Jakie "zapełniacze" wpisujecie/ wpisywaliście do CV? Muszę wpisać coś więcej bo pusto, ale za bardzo nie mam pomysłu.
Walić jakieś wałki, czy raczej postawić na szczerość?
#praca #pracbaza
  • 4
@finchx zależy od stanowiska i firmy. Jak poważniejsza oferta lub duże korporacje to lepiej nie kłamać. Mnie pytali o wszystko z CV. Typu 'wytłumacz zainteresowanie/hobby i pozycje zaraz po X, którym jest muzyka. Lubisz słuchać muzyki i to jest twoje hobby tak? czy interesujesz się może muzyka klasyczną, poważną lub historią muzyki?' i moja odpowiedź w stylu 'lubie słuchać muzyki, historie słyszałem różne... Hendrixa, the clash, Presleya (tu kilka nazwisk i zespołów)
@lilsss no z doświadczeniem to raczej bez tego walenia wałków.

Z edukacją/kursami to i tak musisz potwierdzić później przynosząc papiery do ksera.

Ze znajomością języka obcego lepiej pisać prawdę. Komunikatywny to nie znaczy, że przeczytasz artykuł w obcym języku i go zrozumiesz jako tako. To też wyrażanie swojej opinii i wymiana argumentów.
Przywitanie, pożegnanie, podstawowe zwroty i krótkie odpowiedzi bez możliwości rozwinięcia tematu/dyskusji to podstawowa znajomość języka, a nie komunikatywna.

Kiedyś jeszcze