Wpis z mikrobloga

Chciałbym kulturalnie podyskutować bez wrzut o #polityka a głównie o trzech partiach panów: #korwin #gwiazdowski #biedron
Jakie są Wasze przewidywania na najbliższe wybory Europarlamentu i Parlamentu Polskiego?

Mi się wydaję, że to parlamentu Europejskiego Konfederacja się dostanie. Mają dużo grup i środowisk skupionych wobec siebie i raczej wystarczy im na co najmniej 5 procent. Jednakże taka ilość srodowisk i zdolności Korwina to rozwalenia wszystkiego i skłócenia może spowodować, że do wyborów na jesień już się nie uda doprowadzić całej konfederacji. No chyba, że odsuną Korwina na tyły i będą go powoli odstawiać.

Wiosna także myślę, że dostanie się do Europarlamentu. Ale widać, że ludziom szybko się przejada ta partia, jeszcze zanim tak naprawdę zaczęła. Mam wrażenie, że ludzie po Palikocie czy Nowoczesnej troszkę inaczej patrzą na takie populizmy, ale mogę sie mylić. Mimo wszystko myślę, że do Europarlamentu awansują. Ale idąc takim tempem na Jesień już moze byc im ciezko. Nie zdziwiłbym się jednak jakby się do tego czasu dogadali z PO.

Największą zagadką dla mnie jest Polska Fair Play. Mimo całej serdeczności jaką darzę Gwiazdowskiego to myślę, że ma bardzo małe szanse dostać się do Europarlamentu. No ale spoko jakby to był tylko przedsmak i mieli dalej działać i skupić się na wybory na jesień. Jednak nie wiem co się wydarzy i ciężko mi przewidzieć. Połączą się z kimś, odbiorą komuś elektorat czy zupełnie coś innego.

A jakie są Wasze przewidywania? Ze mnie #januszpolityki trochę, ale jestem ciekaw zdania innych.

#polityka #wybory
  • 31
@maxwol: Według mnie:
Konfederacja - 5-6% (bardzo dobry marketing internetowy, sama koncepcja mimo że mnie odpycha to dobrze przemyślana)
Wiosna - 5-6% (brak pomysłów i właściwie jedyne na czym mogą bazować to tani antyklerykalizm a to w warunkach wojny KE-PiS za mało)
Kukiz - 4-5% (patrząc, że już wszyscy sensowni uciekli to wynik dobry ale cholera wie czemu szczególnie w małych miasteczkach poparcie mu się trzyma)
Gwiazdowski 1-2% (beznadziejna strategia marketingowa,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maxwol: według mnie:
- Biedroń się dostanie, dociągnie jeszcze na tym hajpie po konwencji założycielskiej, chociaż z dnia na dzień poparcie mu spada. Z 7-8% dostanie.
- Konfederacja będzie na granicy, lekko pod, albo lekko nad progiem. Chociaż patrząc na tak dużą zbieraninę różnych środowisk, mimo wszystko stawiam bliżej 4-4.5 niz 5%.
- Gwiazdowski może z 1-1.5% uzbiera, raczej nie więcej.

Mam wrażenie, że ludzie po Palikocie czy Nowoczesnej troszkę inaczej
Chciałbym kulturalnie podyskutować bez wrzut o #polityka a głównie o trzech partiach panów:


@Beznory: I wtedy wchodzisz ty cały na biało.

@CytrynowySorbet: Też mnie te głupie powtarzanie o populistycznej rozwala. Jedynie, którzy poza Korwinem mówią, że 500+ jest złe. Mówią o likwidacji KRUS i wszystkich innych przywilejów branżowych. Populiści jak cholera. Jeśli to jest populizm to chce go jak najwięcej.
@Herubin: @CytrynowySorbet:
Duża część polityki to atakowanie PiS, często bez konkretów. Przykład? Proszę:

Tak bardzo atakowali i podpięli się pod "Czarny Protest", a sami nie przyszli nawet na czytanie projektu "Ratujmy Kobiety". To nie jest populizm? Atakować, robić duże zamieszanie pod publikę, a kiedy można coś zrobić to postąpić jak oni.
Sami sie przyznali, że dali dupy. Gdyby ta partia była poważna i nie opierała się tylko na atakowaniu opozycji