Wpis z mikrobloga

Jako że ostatnio zdechło się mojemu pecetowi, a studia już tuż tuż - pora na laptopa. Szukam czegoś do max 4500zł do pisania kodu, gier i amatorskiej obróbki grafiki. Moje założenia to 15.6 cali, 16gb ramu, fajnie żeby dał radę z większością nowych gier, ale nie wymagam najwyższych detali, więc gtx 1050ti wydaje mi się dobrym wyborem. Do tego dysk SSD i HDD. Może być bez systemu.

https://www.morele.net/laptop-msi-gf63-8rd-013xpl-16-gb-ram-256-gb-m-2-pcie-1tb-hdd-4931635/ to chyba najlepsze co znalazłem do tej pory, ale może są jakieś inne, lepsze modele? Może macie jakieś rady, albo przeżycia z laptopami od konkretnych producentów?

#komputery #jakilaptop #laptop #laptopy #studbaza #programowanie #studia #kiciochpyta #informatyka
  • 4
@XkemotX: Procesory z końcówką U są odczuwalnie słabsze, pobierają 15 w w porównaniu do około 40 w procesorów z serii h/hq. Jednak gry na tyle obciążają cpu i grafikę, ze proponowałbym zestaw bez cpu niskonapięciowego, mniej będzie się throttlowac, obniżać zegary.