Wpis z mikrobloga

@Ja_to_jednak_jestem: Akurat według mnie CGEO jest bardzo wygodnym programem do kartowania. Korzystałem kiedyś z MikroMapy ale nie podeszła mi. Można też po prostu w AutoCadzie jednak jest dużo dłubania chyba, że masz dostęp do bazy symboli
  • Odpowiedz
@Ja_to_jednak_jestem: Co geodeta to Ci powie co innego. Jedni robią w Microstation + nakladka MK, inni autocad + MapaSg, jeszcze inni cgeo, mikromapa, ewmapa, turbomap, geoinfo i pewnie jeszcze wiele innych. Dużo zależy jak duże opracowania robisz i do jakiego ośrodka. Nie jest tajemnicą, że jesli robisz na terenie ośrodka, który używa turbomapy to najlepiej się w nią zaopatrzyć, choć nie jest najlepszym programem do samego kartowania (co innego pliki wymiany).
  • Odpowiedz
  • 1
@Ja_to_jednak_jestem
najważniejsze to dowiedz się w ośrodku dokumentacji jakiego programu używają w powiecie na terenie którego będziesz chciał kiedyś pracować/mieszkać i ewentualnie w powiatach okolicznych. Na 95% wszyscy geodeci miejscowi pracują w tym samym programie co ośrodek, teoretycznie nie ma takiego obowiązku ale praktycznie jest:)
  • Odpowiedz