Wpis z mikrobloga

Jak wyłączyć zdalnie Arduino Uno za pomocą przycisku ON/OFF? Obecnie te przyciski kontrolują tylko ledy na MEGA.

Czy da się:

1. Równolegle podłączyć przycisk (który już jest podłączony do MEGA i kontroluje pracę LEDów) do innej płytki Arduino bezpośrednio z buttonu, który ustawi już przy samym wejściu podłączenia arduino stan LOW lub HIGH?

2. Czy ustawić Master->Slave przez i2C i przyciskiem z MEGA wyłaczyć drugie Arduino Uno? Jest to możliwe w ogóle?

#arduino #forbot
  • 13
@wytrzzeszcz: Taka metoda? Czy da się tak w ogóle połączyć? Podłączenie tutaj do Arduino UNO miało by na zasadzie przylutowania plusa i minusa z przycisku ON/OFF który odcinałby dopływ prądu do mikrontrolera.

Bo... w zasadzie to mam taki projekt. Mam 8 przycisków i z tego w konsoli mam kilkanascie diod. Do jednego przycisku mam kontrolę nad kilkoma diodami. Miały być jeszcze serwa podłączane pod 2x 16-kanałowe i2c, ale jednak kłóciło się
@bonaventure przecież jak tak połączysz i zewrzesz przycisk to masz zwarcie plusa z masą.

Łączysz:
- masy wszystkich układów razem
- jeden biegun przycisku do zasilania
- drugi biegun przycisku do szyny +5V arduino (ilu chcesz)
- drugi biegun przycisku, przez rezystor, do wejścia cyfrowego arduino mega

Oprócz tego upewniasz się że zasilanie ma wystarczającą wydajność prądową.
@bonaventure: A jaki masz ten moduł przekaźników? jeśli to są zwykłe przekaźniki elektromagnetyczne to przy włączaniu/wyłączaniu słychać cyknięcie, mnie by to wkurzało, a przy tych napięciach i tych prądach to przerost formy nad treścią. Chyba że masz na myśli SSR to ok, ale też trochę na wyrost.