Wpis z mikrobloga

@karonina: Pomnik był gdzieś w górzystych terenach, przed taką willą z wysokim płotem. Wydaje mi się że większość zdjęć to był północny-wschód kraju. Wioski miasteczka. I raczej u przeciętnie zamożnych ludzi lub dobrze sytuowanych jak na Gruzińskie standardy.
@mpetrumnigrum ok, chodzi o to, że to że w Gruzji nadal żyje kilkanaście dziadków, co byli wychowani za Stalina, z miłością do komunizmu, szli na wojnę i na śmierć dla Stalina, nie znaczy że wszyscy Gruzini kochają Stalina i mają jego pomniki przy domach. Ja jestem z Gruzji i nie pozwolę, żeby ludzie wierzyli w tę idiotyczne stereotypy.
@karonina: Spoko. Świetnie piszesz po Polsku. Szczególnie jeden gość mi zapadł w pamięć (jechałem wtedy na stepy Gruzińskie.) Człowiek około 50 lat zaprosił nas do swojej winiarni. Sprzedał wino notabene pierwsze nie oszukane i nie zalatujące octem. Miał w winiarni ładne obrazy malowane przez pewnego człowieka a na murku obok obrazu matki boskiej zdjęcie Stalina.
Tak przy okazji jeżdżę po rożnych krajach na wschód od Polski i w żadnym innym kraju
no ale dawaj nazwy miejscowości


@Marek_Kodrat: To było 3 lata temu a po samej Gruzji przejechałem około 4 tys km. Myślisz że pamiętam nazwę jednej z setek wiosek.
Chałupa była duża jak na Gruzję otoczona wysokim płotem. Teren mocno Górzysty z tego co pamiętam to blisko płynoł potok a droga była już od kilku km gruntowa.
@mpetrumnigrum oczywiście że jest dużo naciągaczy, tak jak w każdym turystycznym kraju. Ale na szczęście tacy ludzie są w absolutnej mniejszości.
Co do kierowców - gruzińscy kierowcy próbują zabić wszystkich, bez względu na płeć, wiek i narodowość xD
Więc nie pozwól, żeby jedno złe doświadczenie skreśliło ci cały kraj. Najlepiej wybijaj tu i posłuchaj to opowiadamy:
https://www.youtube.com/channel/UCnYblaR424qXMVwkZzbJLkg

Pozdro.
@karonina: Byłem w biedniejszych jak i w bogatszych krajach niż Gruzja i nigdzie nie spotkałem tylu naciągaczy co w Twoim kraju. Mam tez miłe doświadczenia związane z Gruzją np. nie zabili mnie a wiele razy usiłowali na drodze łącznie ze zwierzętami.
A tak naprawdę to Gruzja przypomina mi Polskę początku lat 90 pytanie brzmi czy jednak aż tylu oszustów u nas w kraju było?
Jak mi nie wierzysz to jak będziesz
@mpetrumnigrum bardzo mocno przesadzasz. I z naciągaczami, i z umiłowaniem Gruzinów do Stalina. Prowadzę biuro podróży i oprowadzam turystów po Gruzji od jakichś 5 lat, więc doskonale znam każdy kamyk w tym kraju i wiem, że przesadzasz.

Przykro mi, że napotkały cię same przykrości podczas wizyty w moim kraju. Ale nadal, jest to cudowny kraj, z przepięknymi widokami i najlepszym winem na świecie. Tak, mamy biedę, ale pamiętaj, że jakieś 10 lat
Więc nie wciskaj ludziom kitu, że Gruzja to kraj naciągaczy, komunistów i zabójców drogowych, bo tak nie jest


@karonina: Ale ja nie pisałem że Gruzja to kraj naciągaczy Tylko że spotkała mnie ich bardzo duża ilość w porównaniu do innych krajów jakie odwiedziłem,
a odwiedziłem ich kilka na wschód od europy. A co do zdjęć to po prostu były tam w niektórych Gruzińskich domach w których ja byłem. Trzeba przyznać że