Wpis z mikrobloga

#podejrzaneoferty #corobic #wroclaw
Ogólnie mam problem z pewną ofertą pracy, wysłałem cv do typa i dzisiaj do mnie dzwoni koło 20, i wkręca mnie już w robotę. Wydaje się spoko oferta płacowo i takie tam. No to typ mówił, że mnie do systemu wbije i jakieś tam moje dane wziął (żaden nr dowodu ani pesel, tylko zwykłe dane, także brzmiało legit.) i mówi, że za godzinę oddzwoni bo do szefa musi przesłać kilka aplikacji ludzi, których przyjął. Poza tym zero konkretów, nazwy firmy, nic.

Oddzwania do mnie i mówi, że masz być kurier, jutro Legnica o 9 w centrum. No to pytam typa o jakiś adres dokładny na co on mi "adres jutro o 9 dostaniesz, masz być w centrum i tyle". No to ok, ok, ale pomyślałem, że jednak coś mi nie pasi. Próbuję do typa oddzwonić, włącza mi się angielska sekretarka i, że "your phone call will be transfered" czy ki #!$%@? no to się rozłączam. Trochę głupio no bo adres mój ma i nr telefonu, także ten.
A wiecie, nie chce, żeby ktoś mi nerke ukradł albo auto albo ryja obił w sumie

Link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/pilne-praca-od-zaraz-CID4-IDz1WKJ.html (tak, wiem jak #!$%@? to ogłoszenie wygląda, ale się przyzwyczaiłem, że na olxie czasem Janusze szukają pracowników)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arogancky: imię, nazwisko, adres, nr telefonu, marka i model auta. No tak jak napisałem, jestem przyzwyczajony do niektórych ogłoszeń z olxa

No ogólnie, to nie mam zamiaru tam iść, tylko trochę teraz mnie fakt smuci, że gość ma mój adres
  • Odpowiedz
@Tuuln: Adres to lipa, upewnij się, że żadna patola nie wbije Ci na chatę. Poza tym - może faktycznie po prostu szukają jelenia tak jak wspominał @hummel:
We wrocku chyba teraz jest coś takiego jak DrugTaxi, że dostarczają towar pod drzwi klienta i może sprawdzali czy mieszkasz w dobrym rejonie...
Ja tam bym uważał :x
  • Odpowiedz