Wpis z mikrobloga

Nie wkładając karty SIM skonfigurowałem wszystko w telefonie Samsunga, dokładnie Galaxy A3 2016, skopiowałem do niego dane z innego telefonu i ogólnie wykonałem wszystko, co trzeba wykonać przy zmianie telefonu.

Na koniec włożyłem kartę SIM i pojawił się komunikat mówiący mniej więcej, że aby używać telefonu w tej sieci, muszę przywrócić fabryczne ustawienia i zrobić wszystko co do tej pory zrobiłem jeszcze raz, nie pamiętam już dokładnej treści. Włączył się instalator, który usunął dane i chyba przeinstalował całego Androida na jakąś wersję dostosowaną pod operatora, którego kartę włożyłem.

W jakim celu istnieje coś takiego? Wiecie może, czy wymyślił to Google od którejś wersji Androida, czy Samsung? Nie da się bez oficjalnie niedozwolonych rozwiązań używać telefonu bez oprogramowania dostosowanego pod operatora?

#android #telefony
  • 1
@jacekprim: A to nie była zwyczajna aktualizacja softu? Szkoda że nie masz zdjęć z tego.
To wymysł Samsunga może na współę z operatorem.
Przykładowo PlusGSM i Play wymagają softu od nich do obsługi VoLTE i WiFi Callingu. Może przez to dają możliwość tych dwóch funkcji albo ma to coś wspólnego z KNOXem.

Generalnie w OnePlus czegoś takiego nie ma, więc nie ma to nic wspólnego z Google.