Wpis z mikrobloga

@Rabusek: ale w czym problem? Jak da mnie logicznie zrobione, jak podłączysz to wciśnij F1. Jaka alternatywę tu widzisz, tutaj system nie sprawdzi ci czy klawiatura już jest podłączona.
  • Odpowiedz
bo inaczej nie ma sensu kontynuować


@Drakojana: jeszcze jedno - komputer bez klawiatury to też komputer. Są sprzęty które działają bez niej i same wykonują obliczenia, i nie potrzeba żadnych urzadzeń wejścia/wyjścia żeby z nich korzystać (wpinasz się zewnętrznie innym urządzeniem). Więc czasem jest sens kontynuować bez klawiatury.

@miki4ever

Jak da mnie logicznie zrobione, jak podłączysz to wciśnij F1. Jaka alternatywę tu widzisz, tutaj system nie sprawdzi ci czy klawiatura już
  • Odpowiedz
@plesples: Z dużym prawdopodobieństwem klawiatura na ps/2 nie zadziała przy podpięciu na tym etapie - kontroler klawiatury i myszki patrzył czy coś jest podłączone tylko raz, przy starcie, podłączenie w czasie działania i tak wymagało restartu.
  • Odpowiedz
Więc czasem jest sens kontynuować bez klawiatury.


@Rabusek: dlatego takich komunikatów już się nie widuje - sam swego czasu miałem starą stacjonarkę, z której korzystałem tylko przez VNC, więc podłączanie do niego klawiatury i myszki mijało się z celem.
  • Odpowiedz
@Rabusek: nie, ale właśnie sobie przypomniałem, że dwurdzeniowiec z XP u ojca w pokoju jak miał klawiaturę na USB podłączoną przez hub w monitorze reagował podobnie, zanim włączyło się monitor, więc chyba jednak nie wszędzie to poprawili :P
  • Odpowiedz