Wpis z mikrobloga

50/100 + INFORMACJA

Jesteśmy już w połowie tej szalonej listy. Listę mam ułożoną od samego początku serii, ale zawsze można coś skorygować, może o czymś zapomniałem, więc pytam Was: jakie numery chcielibyście jeszcze tu usłyszeć? Czego brakuje z lat 1995-2004? Które kawałki Wam najbardziej zapadły w pamięć? Wklejajcie linki, albo podawajcie tytuły w komentarzach.

Skamieniali jak dinozaury, nie widzą prawdy

Zapatrzeni w czarną skrzynkę obserwują pod progami

Między telenowelami a kolejnymi faktami

Mają przed oczami broń, silniejszą niż dynamit


A teraz wróćmy do listy:
Debiutancka płyta grupy Trzeci Wymiar powstawała około roku. Jej realizacja nie była łatwa, bo artyści musieli dojeżdżać do studia w Warszawie, jednocześnie żyjąc na Dolnym Śląsku. Pod okiem Cameya debiut przedstawił wszechstronność grupy, przez co możemy znaleźć spory przekrój motywów i dużą różnorodność utworów od przebojowych singli, przez braggadacio, do poważnych i emocjonalnych numerów. „Skamieniali” był ogromnym hitem radiowym i telewizyjnym, ciężko było żyć w tamtych czasach i nie znać tego numeru. Do dziś pamiętam jak mój znajomy miał ustawiony polifoniczny dzwonek z motywem bitu z tego numeru. Pis joł.

Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania #rapwmirkopuszczam
#rap #polskirap #hiphop #oldschool #muzyka
HoldMyMember - 50/100 + INFORMACJA

Jesteśmy już w połowie tej szalonej listy. List...
  • 11
@Hold_My_Member: nie kojarzę innego składu w Polsce, którego płyty tak bardzo by mi siedziały od pierwszej do ostatniej, zarówno jeśli chodzi o styl, jak i lirycznie. Chłopaki odeszli od typowo dresosiedlowego schematu, i jakoś mocniej można się było identyfikować z dużą częścią ich tekstów. No nic, ide odpalić spotifaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"i nie zmenia się nic"
"będzie dobrze dzieciak"
"unoszę głowę"
"letnia miłość"
"dźwięki stereo"
"jeszcze będzie czas"
"biznesmen"
"miej wątpliwość"
"plus i minus"
"zakon marii"
"bierz mój miecz i masz"
"film"
"gruby czarny kot"
"konfrontacje"
"2 kilo"
"kaziu wichura"
"aleja nr 6"
"drin za drinem"
"mróz"
"ona jest szmatą"
"paradox (FU)"
"polepiony"
"bla bla bla"
no i rapsy na funkowych beatach AFRO KOLEKTYW z pierwszych 2 płyt "karl malone, transportem do pracy,
@Hold_My_Member: za część mnie truskule zjedzą
Owal Emcedwa - Panda Rhei
DKA - Jak by to było
PC Park - Klatka
Liber - Skarby
NAS - Aleja nr 6
Fenomen - ludzie przeciwko ludziom
??? Ken i barbie
Sweet Noise Feat. Peja - Jeden Taki Dzień
Jeden Osiem L- Smak Zwycięstwa
Mor W.A. - Dla Sluchaczy
Asceci - Na speedzi/Suczki/duzo innych
WSZ/CNE - Jeszcze raz
Płomień 81 - Powiedz na osiedlu