Wpis z mikrobloga

Dobra specjaliści mam pytanie. W Indusie ustawiłem konwersję religijną za pomocą handlarza, tworząc tam centrum reformacji. Wszystkie prowincje które mogły zmienić religię przekonwertowały się, zmieniłem więc specjalizację handlarza na większy przychód. Teraz chcę konwertować prowincje w rejonie Goa, ale jak widać nie mogę. Można to jakoś zmienić i dezaktywować stare centrum nawracania? Czy w ciągu rozgrywki można tej funkcji użyć tylko 1 raz?
#eu4
Powstaniec - Dobra specjaliści mam pytanie. W Indusie ustawiłem konwersję religijną z...

źródło: comment_09wrs1pwwxWJ1sVDlbZ1ZUTMlIVGyRmn.jpg

Pobierz
  • 12
@Powstaniec: Co to za wersja gry? Obecnie granice handlowe wyglądają inaczej. Nie ma ograniczenia jeśli chodzi o nawracanie - możesz mieć tę politykę w kilku centrach na raz, przynajmniej tak jest w aktualnej wersji, ale nie wydaje mi się, że było wcześniej inaczej. Może zrestartuj grę albo odeślij i przyślij handlarza.
@Jan_K: Dzięki, ale właśnie aktywne jest jeszcze tylko jedno centrum religijne. Zaniżyłem też moc handlową handlarza do 49% poprzez ustawienie go na zbieranie pieniążków, ale to też nie mogło. Na forum paradoxa ktoś pisał że miał taki problem i rozwiązał go przez stworzenie client state z tą prowincją, no ale przynajmniej w mojej wersji gry nie można tworzyć client state w prowincjach zamorskich. Może spróbuje oddać tę prowincję wasalowi jak będę
@Powstaniec: Trochę wątpiłem w to, że inne państwa mają powyżej 50% powera, ale też nie dam głowy co oznacza ta notka - może chodzić o centra religijne w ogóle, w tym historycznie, a nie tylko aktywne w danym momencie. Dziwne byłoby gdyby działało oddawanie prowincji, bo chyba trade node'y nie są przywiązane do jednej prowincji. W tym przypadku nazwa pokrywa się z jedną prowincją, ale są też przecież English Channel, czy
@Jan_K: Trade node chyba nie jest przywiązany, ale może już certum reformacji, które wyświetla się na mapie religijnej, a które stworzyła polityka handlarza chyba jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na tym nieaktywnym przycisku pisze że "you already have a center of reformation" więc może im chodzi że można mieć tylko 1 centrum w swoim państwie i oddanie starego wasalowi może rozwiąże problem.
Tu ktoś pisze że tak
@Jan_K: Albo jeszcze jedna sprawa: może to przez jeden triik który użyłem żeby szybciej je konwertować, poprzez wciśnięcie parę razy przycisku w opcji trade node "collect from trade, transfer trade", wtedy wszystkie prowincje zaczęły zmieniać religię jednocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@243Win: Mam zainstalowanych kilka, niemalże od początku,(gram w to od września) więc nie pamiętam które.

EDIT: 30 s szukania na eu4 paradox wiki:
Available only with the Cradle of Civilization DLC enabled.