Wpis z mikrobloga

@Manieq22: ja gdzieś słyszałem, że obraz w kontekście nagrań z 2004 roku, ale to nie mój temat, trudno ocenić. Wtedy były szybkie auta a i tak wydają się szybsze niż obecne na wideo, bo mniej płynny obraz jest czy coś takiego.
  • Odpowiedz
@Manieq22: słuszna uwaga, widać to porównując przejazd np Icemana z 2006r na Albert Park z rokiem 2017. Zakładam, że to kwestia ilości klatek na sekundę, z jaką nagrywany, a później emitowany jest obraz. Ponoć szybkość, która uwydatnia dynamizm to 24kl/s. Teraz ilość klatek jest zdecydowanie większa, 60kl/s(?).
  • Odpowiedz
@Manieq22: Mamy teraz najszybsze bolidy w historii, w zakrętach jeżdżą szybciej niż kiedykolwiek. Może podświadomie dźwięk powoduje że odczucie dynamiki jest większe w 2009 roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rydz14_09: to prawda, dźwięk odgrywa dużą rolę. Jak odpalasz sobie jakiś symulator np assetto corsa to takie ferrari 458 gt2 kręci się do 9k obrotów, ale biegi należy zmieniać przy 7k. Wrażenie jest takie że jedzie się wolniej, a tak naprawdę powyżej 7k traci się już moc.
  • Odpowiedz
@Platkisniadaniowe: tak słyszałem, ale fakt, że Hamilton to udostępniał uśpiło moją czujność. Ale bolidy są dłuższe, nie aż tak bardzo zapewne, lecz sam Kubica jak wydzwonił w garaż przy pierwszym wyjeździe w Renault o tym mówił :)
  • Odpowiedz