Wpis z mikrobloga

Tak sobie dzisiaj przeczytałem newsa o panu K. czyli "najmłodszym polskim miliarderze", który siedzi bez wyroku 2 lata już. Dla mnie to jest patologia. Już nie wspominając o Marcinie P. z Amber Gold, który siedzi 6,5 roku bez wyroku. 6,5 roku rozumiecie to? Ponad 2000 dni, a wymiar sprawiedliwości nie potrafi go skazać?

W związku z tym uważam, że powinniśmy jako obywatele wyjść z inicjatywą ustawodawczą, która wykreśli z KPK artykuł 263 § 4.

Przedłużenia stosowania tymczasowego aresztowania na okres oznaczony, przekraczający terminy określone w § 2 i 3 może dokonać sąd apelacyjny, w którego okręgu prowadzi się postępowanie na wniosek sądu, przed którym sprawa się toczy, a w postępowaniu przygotowawczym na wniosek właściwego prokuratora bezpośrednio przełożonego wobec prokuratora prowadzącego lub nadzorującego śledztwo – jeżeli konieczność taka powstaje w związku z zawieszeniem postępowania karnego, czynnościami zmierzającymi do ustalenia lub potwierdzenia tożsamości oskarżonego, wykonywaniem czynności dowodowych w sprawie o szczególnej zawiłości lub poza granicami kraju, a także celowym przewlekaniem postępowania przez oskarżonego.


Przecież nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale tak to nasze państwo bez żadnego wyroku, może każdego obywatela w zasadzie zamknąć na okres bezterminowy. Jeżeli znacie jakieś fundacje, które zajmują się tego typu sprawami oznaczcie je na wykopie, bądź podajcie w komentarzach kontakty do nich i nagłośnijmy sprawę.

#polska #polityka #prawo #stopwiecznymaresztom
smartfonik - Tak sobie dzisiaj przeczytałem newsa o panu K. czyli "najmłodszym polski...

źródło: comment_Z2y3fLw6D6jjhpgYkppzOdSiyiaiXfWU.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@smartfonik: niestety to co piszesz to prawda. Do tego należy dodać, że wnioski o tymczasowe aresztowanie kierowane są często w sytuacjach, gdy stosowanie tego środka jest całkowicie zbędne i w zupełności wystarczy zastosowanie środków wolnościowych. A sądy niestety to klepią.
  • Odpowiedz
  • 0
@smartfonik niestety, a potem w wypadku skazania widzę taką zbieżność, że wyrok na siłę pokrywa się z okresem tymczasowego aresztowania, co by nie było potem pozwu o odszkodowanie od państwa polskiego. Tragedia, a wsadzanie cudzoziemców na 3-9 miesięcy, bo ukradli coś za 2000 zł., ale nie mają miejsca zamieszkania w PL to też dla mnie patologia. No, ale nie mają miejsca zamieszkania w PL i wtedy to wręcz obligatoryjne.
  • Odpowiedz
@smartfonik: W przypadku Kaszubskiego tyle siedzi, bo żaden sędzia mu nie uwierzy, że nie zwieje, zwłaszcza że ma prawdopodobnie dużo pieniędzy. Gdyby nie był przez kilkanaście miesięcy poszukiwany listem gończym tylko sam się stawił to pewnie cały czas byłby poza aresztem po opłaceniu kaucji.
  • Odpowiedz
Przecież nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale tak to nasze państwo bez żadnego wyroku, może każdego obywatela w zasadzie zamknąć na okres bezterminowy.


@smartfonik: Nie nasze państwo. Sądy to nie państwo, to trzecia władza!
  • Odpowiedz