Wpis z mikrobloga

Mirki,
polecicie jakąś dobrą książkę na temat historii Ziemi? Interesują mnie przede wszystkim zmiany klimatu na przestrzeni epok geologicznych, wędrówka kontynentów i i ewolucja życia. Idealna byłaby książka popularnonaukowa ze zdjęciami, taka dla laików. Chciałbym trochę lepiej poznać temat, ale dla przyjemności, nie na potrzeby akademickie. Czytał ktoś coś takiego?

  • 10
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi. Ma ktoś z Was "Historię Ziemi" ? Niestety na nie mogę znaleźć na Allegro, Empikach itp - produkt niedostępny :/
  • Odpowiedz
@oba-manigger: @Wyk_opek: Stupnicka, przynajmniej w kwestii geologii historycznej Polski jest już passe i w pewnych wydaniach zawiera farmazony, więc możliwe, że w kwestii świata też może mieć. Zależy od daty wydania pewnie. 'Historię Ziemi' możliwe, że mam na laptopie, ale dostęp do niego będę miał w maju. O ile pamiętam, to mam ją z Chomika
  • Odpowiedz
@Wyk_opek: Mogę Ci polecić parę niezłych książek, ale po angielsku.
Tim Flannery: Here on Earth: A Natural History of Planet
Robert Hazen: Genesis: The Scientific Quest for Life's Origins

Ta druga jest bardziej popularnonaukowa niż pierwsza.

W serii A Very Short Introduction znajdziesz także dwie niezłe książeczki na te tematy:
William Lowrie: Geophysics
Tim Lenton: Earth System Science
  • Odpowiedz
@Wyk_opek: "nowe spojrzenie na starą planetę" klasyka, prawie podręcznik akademicki ale dobry też dla laika
"historia Ziemi od gwiezdnego pyłu do żyjącej planety" to bardziej popularnonaukowe
  • Odpowiedz