Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Wczoraj przyjechał mój prezent urodzinowy. I wyobraźcie sobie, że nie otworzyłem paczki aż do teraz...
Przed Państwem

Richard LeGrand ODYSSEA MARK II

Mechanizm Seiko NH35 (21600 vph)
Ceramiczny bezel i (co mnie najbardziej przekonało do kupna, ceramiczna tarcza)
41mm koperta, 13mm grubości
Szafirowe szkło ("double domed" z powłoką antyrefleksyjną
Luma na indeksach i bezelu (zdjęcie w komentarzu)
Nie ma za bardzo do czego się przyczepić (biorąc pod uwagę cenę 199$)
Może minusem jest bezel 90 kliknięć.
W pudełku dodatkowy pasek (nato) OK ale bez szału. Będzie i tak na bransolecie lub silikonie.

#zegarki #zegarkiboners #zakupy
Pobierz AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Wczoraj przyjechał mój prezent urodzinowy. I wyo...
źródło: comment_SRnU4deTnDkLOpCdokwpV4xXoJhSAz8i.jpg
  • 32
@AllieCaulfield: za tę kasę, a nawet sporo większą, absolutnie zarąbisty :) Gdybym o tej marce wiedział wcześniej, chyba bym Raya II nie kupił, bo zawsze chciałem mieć świecący bezel, a to w Ray II nawet po dopłaceniu 60 dolców jest nadal nie do zrobienia (trzeba kupić bezel jak do SKX007 i do tego dorzucić jeszcze odpowiednią "wkładkę).
@AllieCaulfield: jeszcze dodam, że moim zdaniem wskazówka sekundnika jest naprawdę świetna. Idelanie pasuje tak do tarczy, jak i pozostałych wskazówek, a do tego ma sporą powierzchnię swiecącą, więc w odróżnieniu od sekundnika Raya 2, nie zgaśnie w ekspresowym (na tle reszty tarczy) tempie.
W wersji PVD tego zegarka mogli się pokusić o czerwoną obwódkę na końcówce, bo w Rayu 2 daje to świetny efekt, widoczny na obrazku poniżej (zdjęcie dobre, bo
Pobierz Pantokrator - @AllieCaulfield: jeszcze dodam, że moim zdaniem wskazówka sekundnika je...
źródło: comment_e1ANqdZKyJrWG9uqlr30VfbQHuaIk2FG.jpg
@Pantokrator: jeśli chodzi o ten czerwony element w Ray II czy Raven to zauważ że jeden element logo Orient jest czerwony/zbliżony do czerwonego więc jakoś to gra razem. Chyba w PVD wersji RL byłoby to trochę "od czapy". Niemniej jednak ta sekundowa wskazówka jest świetna. Podoba mi się również że względu na jej długość. Prawie po samej krawędzi śmiga.
Jak na razie zegarek kozak. Ponoszę kilka dni i zobaczymy jak mechanizm.
@AllieCaulfield: jak o tym dłużej myślę, to faktycznie nie grałoby to tak dobrze, musieliby jeszcze napis Odyssea zrobić z czerwoną obwódką albo czerwoną czcionką (i byłoby git) tak czy owak, uwielbiam sekundniki kończące się na czerwono, szkoda, że większość Fliegerów ma po prostu białe - ja wiem, ze historia, bla, bla, bla, ale czerwień tak dobrze pasuje do czarnego...

A z innych plusów, to koronka normalniejszej wielkości - jak Ray 2
@Pantokrator: no i zamówiłem już pasek silikonowy a jeszcze się zastanawiam nad tym (pic rel) Nie to że jakoś lubię nato ale ten mi się podoba. Nie jest to taki klasyczny nato. Zamiast tych metalowych szlufek ma jedną materiałową co powoduje że nie trzeba zawijać nadmiaru paska. Tylko jest bardziej jak klasyczny pasek. Jak myślisz??
@NieZegnamSieWoleWitac, @corka_mirka?? spójrzcie Drogie Panie kobiecym okiem ;-)
Pobierz AllieCaulfield - @Pantokrator: no i zamówiłem już pasek silikonowy a jeszcze się zast...
źródło: comment_edx83LUpwLtmolw6sM7jnmrg3lsdzs87.jpg