Wpis z mikrobloga

#konsole

Mirki i mirabelki potrzebuje pomocy. Szukam konsoli, ktora bede mogla zabrac ze soba do torebki zeby moc popykac w kolejce do lekarza albo w szpitalu. Jestem totalnie zielona w tym temacie, nie znam sie na tym, nie wiem jakie sa marki tego cuda, ale wiem ze potrzebuje tego.
  • 11
  • Odpowiedz
@nipanimaju: PSP 3004.
Stara już jest, dlatego pewnie dość tanio się dostanie. Najlepiej kupić już przerobioną, żeby nie musieć się z tym męczyć (daje to możliwość uruchamiania ściąganych gier, a nie tylko oryginalnych kupionych).
  • Odpowiedz
@nipanimaju: PSP lub Nintendo DS, to drugie ma dwa ekrany w tym jeden dotykowy i naprawdę wciągają gry na tej konsoli. PSP ma mocniejsze bebechy i lepszą grafikę, do tego chyba więcej gier na nią wyszło. Możesz też kupić pada do telefonu i odpalać na nim gry z PSP, gameboya i innych konsol, do tego gry androidowe
  • Odpowiedz
@nipanimaju: PSP przerobiony nada się
Ja mam nintendo 2DS i jestem zadowolona, tylko jak się na niego zdecydujesz to pomyśl o pokrowcu + folie.
Lub też składany new 2DS xl.
Tylko weź pod uwagę, że gry nintendo trzymają cenę i używki są prawie w cenie nówek.
  • Odpowiedz
@nipanimaju: na dzień dzisiejszy to zdecydowana większość telefonów ma lepsze parametry niż PSP, moim zdaniem szkoda pchać się w archaiczną konsolę na którą gry wyglądają gorzej niż te na telefonie. Najlepszy wybór to Nintendo Switch w ostateczniści 2DS/2DS XL
  • Odpowiedz
@nipanimaju: a jaki budżet? Generalnie polecam trzy konsole:
Nintendo switch - najnowsza (wyszła dwa lata temu, a wiec biblioteka gier jest mniejsza, ale wciąż się rozwija), najmocniejsza, droga (ok 1400 pln), gry również drogie. Gry od nintendo są naprawdę bardzo grywalne, ale niektórym nie pasuje japońska stylistyka lub cukierkowa, przyjazna dzieciom oprawa (Mario, zelda, pokemony). Jest tez sporo małych gier niezależnych producentów (tzw Indie lub indyki) i trochę gier zachodnich. Jest to tez największa gabarytowo konsola ze wszystkich i można ja podpiąć pod telewizor. Jeśli masz dużo kasy to bierz switcha :)
Nintendo 3ds xl (lub wersja bez 3D to 2ds xl) - druga konsola od nintendo, znacznie słabsza i starsza (8 lat). Ma składany ekran (klapkę) i idealnie mieści się do kieszeni lub torebki. Cena konsoli (ok 500 zł) i gier średnia , można kupić używane. Gier jest sporo, ale nowych wychodzi już niewiele bo konsola jest u schyłku swojego życia (jej następca jest switch). Gry są dobre, ale większość to japońszczyzna i nie każdemu to pasuje. Gier zachodnich bardzo mało. Kompatybilna z poprzednikiem czyli DS. Bierz jeśli lubisz pokemony i Mario :)
PlayStation vita - konsola od sony. W tym roku zakończono jej produkcje w Japonii, ale w Europie przestali ja sprzedawać jeszcze wcześniej. Sony po dwóch latach przestało wydawać na nią dedykowane gry i konsola ma opinie porzuconej i umierającej. To jednak nie jest prawda i konsola żyje swoim życiem. Gry są jednak wydawane przez japońskie studia (konsola była wciąż popularna w Japonii dopóki nie wyszedł switch), niezależnych twórców (gry Indie) oraz jest mnóstwo portów (czyli gier z innych konsol sony np PlayStation 1, PlayStation 2, większość gier z PlayStation portable (PSP) czy nawet kilka gier z PlayStation 3). Czyli jeśli nie miałaś wcześniej konsoli to wybór gier jest ogromny. gry są tanie (na promocjach cyfrowych np na święta czy czarny piątek da się kupić fajne tytuły za 20-30 zł). Cena konsoli to ok 400zl, tylko używane. Zdecydowanie polecam na początek jeśli nie chcesz wydać dużo kasy.

Inne przenośne konsole które tez są fajne, ale lepiej wziąć któraś z tych co
  • Odpowiedz