Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Venro: noe mam przy spbie ale wszystko bylo w normie. Maloplytkowosc mialem z jakoes 3 lata temu. Nie chcieli mnie jako dawcy szpiku i krwii. Mam stwierdzona sarkoidoze naczyniowa moze to byc od tego?
@pepkodziobak: Jeżeli wynik morfologii krwi jest w normie to można zrobić badania układu krzepnięcia (PT, INR, APTT). Poziom białek układu krzepnięcia jest związany z pracą wątroby.
@pepkodziobak: Poczytaj tutaj na temat choroby. To co wymieniasz występuje w sarkoidozie. USG wątroby nie powie Ci czy wątroba produkuje odpowiednią ilość białek układu krzepnięcia, tylko te badania o których pisałam wyżej dadzą odpowiedź na to pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Doriel: wcześniej miałem małego ztłuszczenie, dlatego i tak mi suszu głowę żebym zrobił usg. Już ze 3 lata się bujam z tym tematem i coraz dziwniejsze objawy, każdy lekarz mówi co innego. Albo od razu zwalają winę na sarkoidozę, Do dziś nie wiem czy mam łuszczyce czy to od sarkoidozy xD
@pepkodziobak: Czasami nie można jednoznacznie stwierdzić czy dany objaw jest z powodu tej czy tej choroby, a może to coś jeszcze innego. Zmiany skórne występują w sarkoidozie ( ͡° ͜ʖ ͡°)