Wpis z mikrobloga

W ramach niedzielnej nudy, przeglądałem FB.
Czy teraz naprawdę każdy kierowca ciężarówki musi mieć fanpejdż na fejsbuczku i wrzucać milion fotek swojej ciężarówki na załadunku/rozładunku? xD

Najlepsze jest to, że oni mają po kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt "widzów".
Ale to chyba widzowie ich pokroju, bo wzajemnie smyrają się pisiorkami pod zdjęciem, w sumie schemat jest prosty:
1. Zdjęcie na załadunku (robi pewnie cały mokry i z językiem na brodzie, po rozłożeniu naczepy)
2. Opis do zdjęcia "no to dzisiaj jeszcze tylko szybki załaduneczek prażynkami w Koziej Wólce i już tylko 1500km do domu, rano zrzutka i łikend zaczynać w Wąchocku Górnym "
3. Komentarze:
- no elo kolega, ja dzisiaj ładuję cement w knurowie dolnym i walę na dom do Szczekocinka czysta kilometrów jeszcze mam
-łoo mijaliśmy się dzisiaj na drodze powiatowej nr 954, mrugałem tobie przy panienkach pod tanksztelą orlen na 32km w kierunku Pcimia Północnego.
-ja weekend koleżko spędzam na rozładunku żwira w Wilkowyjach, szerokości bajo.

Czy oni nie wiedzą, że można pracować bez #!$%@? o tym na prawo i lewo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanawiam się, czy zdają sobie sprawę z tego, że oni sami w dupie kto, gdzie, dokąd i co ładuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na dłuższą metę to by mi się nie chciało codziennie robić fotorelacji z pracy, z opisami, prowadzeniem godzinnych konwersacji czy oby wszystkie pasy równo założone i czy plandeka prawidłowo napięta itp...
A jeszcze te dopiski do nazwisk profili na FB "szybki, stalowy, officjal, trucker, "

Że im się jeszcze nie znudziło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekaztransa #kierowcy #kierowcatira
  • 14
  • Odpowiedz
@mar111cin: najśmieszniejsze jest to, że jesteś człowiekime z branży i dzięki takim ludziom masz hajs, zastanawiam się dlaczego masz z tym taki problem? Ktos potrzebuje sie dowartosciowac/pochwalic przed rodziną/znajomymi to to robi, od t ego jest fb przecież.
  • Odpowiedz
@Impulsator: to jest największy rekin biznesu, każdy rekin biznesu w końcu zaczynał od bańki długu ( ͡° ͜ʖ ͡°) @peszmerd: znajomi, a oznajmiać całemu światu to dwie różne kwestie :D najlepiej jeszcze jak oznajmiają o drogim ładunku np. motocykle - ciul że to na rozładunku, już takie auto może być obserwowane na przyszłość. Ja po prostu się dziwię, co takiego niesamowitego jest w tym,
  • Odpowiedz
a takie wzajemnie spowiadanie się z tego co kto robi to zalatuje mega śmiesznością i sztucznością :) sztuczną uprzejmością ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mar111cin: każdy chyba opowiada co w pracy się działo, to i oni.
  • Odpowiedz
@peszmerd: ale kurde nie codziennie i nie tysiącom osób na FB ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS znam taką jedną, co codziennie dzwoni do męża i mu opowiada "co w pracy" - kurde, ja to bym jej numer zablokował dla świętego spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kurde raz na jakiś czas opowiedzieć, jak coś śmiesznego się zdarzyło, albo bardzo nietypowego, ale nie codziennie
  • Odpowiedz
@mar111cin: To jest z reguły oprócz zawodu także ich pasja, tak jak niektórzy potrafią całymi dniami rozmawiać tylko o piłce nożnej czy grach komputerowych. Dla osoby która się nie interesuje danym tematem to nir będzie ciekawe. A jeżeli ktoś wykupuje promowanie na Fb, to chce dzięki temu osiągnąć coś więcej niż tylko chwalić się praca. Np wcześniej wspomniany sław... ny youtuber, wykupione promowanie > większa popularność i rozpoznawalność > większa
  • Odpowiedz
@rock: Czy Ty właśnie piszesz, ze inne pasje są „paśniejsze”? XD To tak jakbyś powiedział osobie której pasja jest chodzenie po górach, ze super ciekawa pasja, poruszać naprzemian nogami od punktu a do punktu b, dodatkowo po nierównym terenie, super ciekawe. Nie wszyscy są tacy sami ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@rock: Jeżeli sprawia Ci to przyjemność i lubisz to, to jasne, trzeba przecież w życiu coś robić. No i zaoszczędzisz na dentyście jeżeli dobrze dbasz o uzębienie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz