Wpis z mikrobloga

Pizza Blanco.
Jeżeli znudziła ci się już oklepana margherita z dodatkami, to może czas spróbować czegoś innego?
Z rezerwą pochodziłam do pierwszego placka, chociaż przeczuwałam, że taka kombinacja nie może się nie udać.
Postanowiłam podzielić się tym przepisem z wami, bo to najlepsza pizza jaką w życiu jadłam... A nie znam chyba żadnej osoby, która takiej próbowała.
Czas przygotowania 5 minut. Pieczenia 15 do 20 minut i wcinasz!

Potrzebujesz:
Gotowe ciasto na pizze (ja kupiłam w lidlu surowe zrollowane ciasto na pizze. 400g.)
Creme freische (sztywna smietana 30%)
Mozzarella tarta 150g
Gorgonzola (ja używam około 50 - 80gram)
Duża gruszka.

Przygotowanie:
Creme Freische smarujemy spód pizzy jak sosem pomidorowym.
Następnie układamy na niej obrane plasterki gruszki.
Rozsypujemy rozdrobniona Gorgonzolę po placku.
Zasypujemu Mozzarellą... I do piekarnika (piec zgodnie ze wskazaniami na etykiecie od spodu do pizzy)

Ja dodaję jeszcze trochę orzechów do pochrupania, ale bez też jest świetna.

#przepisy #kolacja #gotujzwykopem i #wegetarianizm bo bez mięsa w sumie :)
źródło: comment_pyG8r4YgjZqnr4N0fTMKTBdBr41d7JR7.jpg
  • 11
@Mustafek to tylko w celu wytlumaczenia co to takiego, bo zazwyczaj muszę tłumaczyć do czego to podobne. Idź się poczepiać gdzie indziej. ( z googli - "Crème fraîche jest to francuska śmietana jednak o delikatniejszym smaku zawierająca koło 35% tłuszczu. " ale ty będziesz wtykal swoje 3 grosze xdd)

Plus oczywiscie freische mi zamienil t9 z fraiche. Mybad Mireczki :(
@GoplanaLodz: No to już lepiej było napisać, że użyłaś śmietany 30% zamiast Crème fraîche, albo, że to jest w miarę "podobne". Crème fraîche to mocno różniący się produkt od śmietany 30%, który w polskich sklepach jest praktycznie niedostępny.

Skoro tagujesz jako #przepisy to warto zadbać, o poprawność tego co piszesz.
@GoplanaLodz: Chodzi o to, że to mimo wszystko smakuje inaczej, a taki produkt w polsce nie jest dostępny. Dlatego lepiej napisać, żeby uzyć czegoś innego, a nie przyrównywać jeden produkt do drugiego, który jest inny. O to chodzi.
@Mustafek btw to moj przepis, wiec naprawdę nic ci do tego jak co w nim nazywam i co mi do czego podobnie smakuje. Nie chcesz, to nie rob. Nie dodawalam tego by sie teraz z kims o smak smietany uzerac, tylko zeby moze ktos wyskoczył z rutyny i moze jak ja... Odkryl cos co mu mega smakuje. Przelknij to Mireczku i sobie odpusc trucie w komentarzach. (brzmisz jak fachowiec z elektroda pl,
@Mustafek jadlam to w wersji śmietanowej ( ta milbony) i z bardziej prawdziwym creme fraiche (juz lepszej firmy, 35%). Nie ma to wielkiego znaczenia, bo po zapiekaniu wychodzi na to samo - polaczenie smakow ostrych, kwasnych i slodkich.To jest sednem sprawy i dlatego denerwuje mnie twoje udawadnianie na sile, ze cos odrobine inaczej smakuje, co nie wyplywa w ogole na ta kompozycje. Narobiles tylko niepotrzebnego zamieszania w komentach próbą udowadniania komuś swojego
@Mustafek: w jakim mieście mieszkasz, ze piszesz "creme freiche jest praktycznie niedostępne w polsce"? XD
Ja mieszkam w Suwalkach i nawet tutaj jestem w stanie dostac :)
Poza tym to jest bardzo podobny produkt do śmietany 30-36%, zawsze mozna do niej dodac odrobine kefiru lub maślanki i masz creme freiche.

@GoplanaLodz: apetyczne :) totalnie moje smaki, więc muszę sprobowac