Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Petzl_Nomic: mam głupie pytanie ale co daje 60 tak samo naswietlonych klatek? Fotografuję od lat ale jeżeli chodzi o Astro to wiedzę mam żadną. Chodzi o usuwane szumu wybierając najlepsze fragmenty z klatek?
  • Odpowiedz
@StaraSzopa: W A7III jeszcze całkiem sensowny jest ten poziom szumu na ISO10k - ofc do wydruku takie foto się raczej nie nada ale na serwis ze śmiesznymi obrazkami, why not.

@Dolan: Możliwość stackowania zdjęć, przez co redukcja szumów jest możliwa i wyciągnięcie większych detali z finalnego obrazu - przynajmniej z tego co wiem ja ale takie foty to raczej bardzo okazjonalnie i hobbystycznie robie i nie jestem jakimś specem.
  • Odpowiedz
@JaPoChomika: Do składania pojedynczych zdjęć są programy typu DeepSkyStacker albo PixInsight, które lepiej sobie radzą z wyrównywaniem zdjęć na podstawie układów gwiazd. Ja nie robię metodą HDR (chociaż można i tak). Matryce w aparatach cyfrowych mają obecnie tak dużą rozpiętość tonalną, że można bez problemu wyciągać mnóstwo szczegółów z serii zdjęć robionych na takich samych czasach naświetlania.
  • Odpowiedz