Wpis z mikrobloga

Jakiś sposób żeby przyśpieszyć, bądź odciążyć grę? Mam mod fast universalis, grafika pozmieniana itd. Gram sobie austrią i revoke zrobione, ale jak mam kamere przybliżoną i nagle wszyscy wasale zaczynają się ruszać po mapie to speed 4 lub 5 wydaje się jakby był speed 1 i gra chodzi za wolno, nie mogę tak grać.
#eu4 #europauniversalis4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@finchx: Po nadchodzącym patchu powinno być nieco lepiej, gdy gra w końcu będzie programem 64 bitowym. Jednak pewnych rzeczy nie przeskoczysz z silnikiem Clausewitz - wszystko zależy od tego jaki masz procesor i jak EU4 go wykorzystuje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@finchx: nie chce aktualnie nic robić i gram na prędkości 5x to zawsze mi dropi fps. W takim wypadku daje kamerę gdzieś na środek Azji gdzie nie widzę jednostek, maksymalnie przybliżam i w sumie jakiś idzie. Ale tak na normalną rozgrywkę to nie pomoże :/ ta gra jest słabo zoptymalizowana
  • Odpowiedz
@jaqqu7: generalnie procek mam nawet niezły, gorzej z dyskiem bo zwykły hdd i integra XD, ale podejrzewam, że to i tak wina silnika czy optymalizacji, w końcu nie bez powodu gra wciąż łąduje się na nowo kiedy wychodzisz do menu- to o czymś świadczy xd. mi się podoba to na czym stoi civ5, tam mogłem nawet na moim kalkulatorze grać, a dopiero w bardzo dalekim late game trochę dłużej ogarniało
  • Odpowiedz