Wpis z mikrobloga

@Doktor_Galanty: szanowny panie ekspercie, pani ortodontka po obejrzeniu wycisków powiedziała, że zanim zdecydujemy się usunąć czwórki, chce spróbować poszerzyć szczękę (mam 25 lat), a jeżeli nie poszerzyć to chociaż wychylić zęby.
Nie chcę męczyć się pół roku, po czym miałoby się okazać, że i tak trzeba rwać. Stąd pytania:

- jaka jest szansa na poszerzenie szczęki w tym wieku?
- czy można uprawiać boks z takim aparatem czy kategorycznie odpada?
  • 7
  • Odpowiedz
@deryt: jak będę chciał zasięgnąć opinii żula to dostaniesz priv xD

@Crashsite: jak najbardziej, po to są specjalne ochraniacze na szczęki. Pełno osób trenuje z aparatami stałymi, ale nie wiem jak jest z tym rozszerzającym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AniolPanski poszerzenie szczęki w tym wieku jest niemożliwe, jedynie wychylenie zębów dzięki czemu poszerza się łuk zębowy. Jeśli jest taka szansa, moim zdaniem warto spróbować leczenia bez ekstrakcji. Co do boksu to sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Uderzenie w wargi może powodować poważne uszkodzenia tkanek miękkich, łącznie z uszkodzeni em mięśnia okreżnego ust oraz zniszczenie aparatu. Jeśli jesteś w stanie zabezpieczyć usta przed uderzeniami np kaskiem z odpowiednią osłoną to
  • Odpowiedz
@Doktor_Galanty: tak właśnie czytałem odnośnie poszerzania. Po prostu zakładając aparat wolałbym mieć pewność, że te sześć miesięcy i zainwestowane kilkaset złotych nie pójdzie w gwizdek, więc jeszcze się zastanowię ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziękuję za odpowiedź
  • Odpowiedz