Wpis z mikrobloga

@mam_Cie_na_strzala: Chyba każdy gdzie SAP jest mocny lub gdzie musisz programować:
- Nowoczesny ABAP (Tutaj widzę największe braki i największy potencjał. I nie, ABAP OO to nie jest nowoczesny ABAP ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- SAPUI5 / OpenUI5
- EWM
- Niezmiennie FI/CO/SD/MM/BW
@mam_Cie_na_strzala:

Co do integracji to trend jest na integrację systemów za pomocą SCI (SAP Cloud Integration) i tutaj widać inwestycje -> szczególnie na marketing, ale C/4HANA i hybris też jako rozwiązanie only-Cloud swoje zrobiły.
Niemniej jednak stare, dobre PO wciąż trzyma się nieźle. Duże firmy raczej wciąż będą wybierać rozwiązanie on-Premise, niemniej jednak pytanie jest czy za jakiś czas nie będzie to (PO) rozwiązanie legacy, albo jak obecne niechciane dziecko jak
@Qrystus: Może tak być, SAP ma czasem taką politykę, że na siłe chce sprzedać jakieś konkretne rozwiązanie - tak jest chyba z SAP Hana, gdzie są spore zniżki dla klientów którzy kupią S/4 i do tego SAPową bazę danych.

To może jeszcze dwa pytania pod kątem rozwoju:

1. Praca przy C/4Hana - wg. Ciebie to dobra opcja, czy tradycyjny ERP i jego moduły to zawsze będzie lepsza opcja?
2. Jakie są
@mam_Cie_na_strzala: Tak było za czasów ERP on HANA. Teraz S/4 i tak działa na HANIE, wiec SAP w przypadku bazy danych idzie w monopol tylko i wyłącznie swoich rozwiązań, więc nie ma już zniżek. A klasycznego SAP ERP w przypadku nowych Klientów już nie kupisz, także tego. ( ͜͡ʖ ͡€)