Wpis z mikrobloga

  • 3
@SzemranyInkub zorza ma być ponoć po 22 więc do tego czasu Orion mi wejdzie za dom, a ja się teleportuje na plażę.

@sorhu w planach nieco szerszy kadr Oriona

@mnik1 ale nie mum nagród innych niż plusiki :D jak wyjdzie i nie będzie wstydu to wrzucę. Jak by nie patrzeć wszystko zaczelo się tutaj na wykopie od wrzucenia zdjęcia lustrzanki z pytaniem o to gdzie zmienia się czasy :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Hyagi1 to jest tuba optyczna sw80/400 ale jest tam ze względu na mocowanie pod aparat. Czasami jak na luźno coś robię to tylko przez nią zerkam pomiędzy zdjęciami :)
  • Odpowiedz
@Imnotokej zamiast tuby 80/400 musisz zaopatrzyć się w szynę pod sam aparat.
Montaż będzie miał lżej, a mocowanie będzie sztywniejsze i bardziej stabilne.
Wołaj do zdjęcia!
  • Odpowiedz
@Imnotokej: Tak z ciekawości - jaki jest próg wejścia w to hobby? Poziom, powiedzmy, totalny amator, nie mam żadnego sprzętu - ile musiałbym wydać na start, żeby se popatrzeć przez teleskop?
  • Odpowiedz
  • 1
@mnik1 na początek około 300zl. Tyle za całkiem przyzwoita lornetkę astronomiczną i obrotowa mapę nieba za 20zl. Myślę że na początek to super rozwiązanie, a lornetka da się bardzo dużo zobaczyć. Im ciemniejsze niebo tym więcej. Natomiast teleskop, tak żeby czuć satysfakcję to myślę że w granicach 1000 zł żeby była jakaś fajna tuba i okular ciut lepszy. No ale mam teleskop i uwielbiam dalej lornetka oglądać
  • Odpowiedz