Wpis z mikrobloga

Witajcie, Wykopowicze

Czy to odpowiednia forma przywitania? Zawsze miałam problem z witaniem się - wydaje mi się po prostu zbędne i nigdy nie wiem, czy zastosować formę formalną, czy nie. ()

Przechodząc do meritum - mam pytanie do innych epileptyków, jeśli to czytają.

Czy podczas wdrażania nowych leków normalne jest osłabienie mięśni(jak pisałam, co chwila coś wypada mi z rąk/wydaje się dwa razy cięższe niż było), drżenie nóg zarówno w pozycji stojacej, jak i siedzącej oraz awersja na światło słoneczne?
Gdy jechałam autobusem i słońce co chwila znikało i pojawiało się miedzy koronami drzew, powieki zaczęły mi niekontrolowanie drgać i musiałam zamknąć szybko oczy.

Ponadto w pracy mało nie dostałam ataku - coraz ciężej było mi się skupić, czułam, że odpływam, odeszły mi siły i padłam na kolana. Na szczęście po wzięciu kilku wdechów i szybkim powrocie do przerwanej czynności udało mi się powstrzymać napad(albo był on tak krótki, że udało mi się go nie zauważyć). Ale to kolejny 'pierwszy raz' - wcześniej ataki zdarzały się WYŁĄCZNIE WIECZOREM, więc nie wiem, czy mogę 'zwalić' to tylko na leki...

Jak myślicie?

#epilepsja #pytanie #terapia #porady #pomocy #leki
NCSE2019 - Witajcie, Wykopowicze

Czy to odpowiednia forma przywitania? Zawsze miał...

źródło: comment_vLCAkgW2wUaWIvkbv5fxuUqQq8ki3UpT.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@NCSE2019: Witaj :)
Forma oczywiście pasuje, to wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz coś więcej o sobie napisać, ile masz lat, od ilu lat chorujesz, jakie leki bierzesz/brałaś, czym się zajmujesz. Oczywiście jeśli chcesz, bo może to za dużo.
Co do leków, z tego co wiem, takie rzeczy się zdarzają. I to nie tylko przy przeciwdrgawkowych ale i innych lekach. Organizm dostaje szoku i jakoś to
  • Odpowiedz
@Vadzior:
Lat 29(rocznikowo). Ile choruję...ciężkie pytanie.
'Praprzyczyną' może być rozwalenie i szycie głowy w dzieciństwie... albo spanie po 4h odkąd miałam 9 lat, czytając ksiazkę z latarką.
Może to próba dostosowania się do otoczenia.
Ale większe problemy mam dopiero odkąd skończyłam 16 lat.
Nieprawidlowe/napadowe wyladowanie fal ostrych i theta oraz PERMANENTNE bóle głowy mam stwierdzone odkąd miałam, bodaj,
  • Odpowiedz
@NCSE2019: Ale się rozpisałaś. Hoho :) Odblokuj może w ustawieniach profilu wiadomości prywatne. Nie wiem czemu wszystkie nowe konta mają to zablokowane ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz