Wpis z mikrobloga

Im więcej kupuje na #amazon tym bardziej skłaniam się do stwierdzenia, że jednak support nurkuje a może kurierzy #oszukujo?
Kupiłem od Amazon/Amazon 18.02 przedmiot X, paczka wyjechała następnego dnia, termin dostawy za 3dni dni. Termin minął, podali kolejny za 5dni. Minęła godzina 20:00 (kurier DHL do tej godziny rozwozi paczki) i widzę w systemie:
"Gdyby przesyłka nie dotarła do dnia 6. marca, postaramy się pomóc"
- czyli dają sobie 12dni na dostawę i zwracają kasę.
Nie wiedzą gdzie jest paczka, wyjechała z magazynu we Francji (zakup z amazon.de) i już dwa dni później zakończył się tracking. Sprawdzałem numer przesyłki na stronie każdego kraju przez który mogłaby ta paczka jechać... zero informacji nawet początkowego statusu, na infolinii DHL też nie wiedzą o niej nic. Tylko na stronie Amazon.de jest info:

czwartek, 21. lutego
3:01 AM Przesyłka opuścila punkt firmy Amazon
Saint-Martin-de-Crau, Marseille FR
1:01 AM Przesyłka dotarła do punktu firmy Amazon
Saint-Martin-de-Crau, Marseille FR

Za każdym razem w dniu deklarowanego terminu dostawy byłem zapewniany, że paczka zostanie dostarczona do wieczora (mimo, ze widziałem na str. Amazon, że paczka jest min. 1000km ode mnie. Następnego dnia na infolinii... Nie wyślą następnej a ta gdyby się znalazła to odeślę -NIE. Nie wiedzą gdzie jest i gdzie zaginęła, jest w drodze, będzie dobrze, otrzyma Pan paczkę. Bardzo rzadko giną paczki...
Od grudnia zrealizowałem kilkanascie zakupów... dwie już zagineły, trzecia chyba już też bo od piątku też brak ruchu paczki a wyjechała z tego samego magazynu we Francji.
Konto Biznes z Prime, zakupy... nie pierdoły. Teraz pudło, ze ledwo go idzie do bagażnika samemu wrzucić a raczej dwa bo drugiej w piątek też pewnie nie dostarczą.

widmo82 - Im więcej kupuje na #amazon tym bardziej skłaniam się do stwierdzenia, że j...

źródło: comment_f7BIp4CEb3fMj8j3kYK4pjAUINWYws27.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@widmo82: ja tam się uzbrajam w cierpliwość, co druga paczka idzie z Francji DHLem z numerem 13 na początku. Kiedyś na supporcie mi babka powiedziała:

DHL:
zaczyna się na 13 -- nie da się tego śledzić, do czasu, aż paczka nie wyląduje w Szczecinie, wtedy ten numer zaczyna działać na stronie dhl polska, gdyż wcześniej podróżuje ona pod innym numerem trackingowym (wewnętrznym) i nie da się jej lokalizować (tylko na stronie
  • Odpowiedz
@martzuss: te dwie co wlasnie je wcieło to DHL 15...
Tak wiem, że te, które lecą z daleka to widać np na #alipaczka jak wjadą do PL bo jadą pod zbiorczym jakimś innym numerem, ktorego oni nie mogą podać bo... nie mają. Odbicie w pośrednim magazynie (poza PL) jest orientacyjne bo odbito zbiorczy konterner/paletę a możliwe, że już jej tam nie ma, ale odbicie nastąpiło.
Oddali mi już kasę za tą
  • Odpowiedz
@UFC_Jest_W_Dupie: tez nie wiem, ostatnio cos dodałem do obserwowanych i zauwazyłem, ze cena spadła a był komunikat, że tylko dla Prime taka cena. Po przelogowaniu się na inne konto (bez Prime) była wyższa.
  • Odpowiedz
@widmo82: @UFC_Jest_W_Dupie: ja polecę wam sprawdzanie okazji na https://keepa.com/#!deals
tam promo dla prime też jest, ogólnie kupuję z warehouse deals. Ustawiam na stan bardzo dobry i nigdy się nie zawiodłem. Zawsze przychodzi towar nowy nie używany z otwartym pudełkiem (np zerwana tasiemka zabezpieczająca w kartoniku), reszta bez śladów używania. I cena 50-70% niżej od ceny standardowej.
Na allegro np z elektronarzędzi często i gęsto dostaję coś co widać, że nie
martzuss - @widmo82: @UFCJestW_Dupie: ja polecę wam sprawdzanie okazji na https://kee...

źródło: comment_bImiUBtInnUwbr6KSbvdGfZOWu3awck0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@widmo82: a byś mi sprawdził czy za coś za coś powiedzmy 10 euro też masz free shipping z prime'a?
bo tu sprawdzam z opisu i niby jest
"DARMOWA wysyłka Premium
Brak minimalnego zamówienia! Nieograniczona szybka BEZPŁATNA wysyłka milionów produktów spełniających wymagania."
@martzuss: dzieki sprawdze
  • Odpowiedz
a byś mi sprawdził czy za coś za coś powiedzmy 10 euro też masz free shipping z prime'a?

bo tu sprawdzam z opisu i niby jest

"DARMOWA wysyłka Premium

Brak minimalnego zamówienia! Nieograniczona szybka BEZPŁATNA wysyłka milionów produktów spełniających wymagania."


@UFC_Jest_W_Dupie: prime do Polski nie oferuje darmowej dostawy, ja mam i nie mam czegoś takiego. Liczy normalnie od 39 euro
  • Odpowiedz
sprawdzam i cos ta keepa nie dziala, to jakis dodatek jest?


@UFC_Jest_W_Dupie: tak to dodatek pokazujący historię cen, można sobie pofiltrować promocje itd. czy się opłaca coś kupić. Tutaj wpisujesz np nazwę towaru https://www.hagglezon.com/ i sprawdzasz na wszystkich europejskich amazonach, czy gdzieś jest taniej. Czasami na amazon.es jest taniej, czasami na amazon.fr, ale często na amazon.de jest najtaniej.
  • Odpowiedz