Wpis z mikrobloga

Dzien dobry na tagu. Jestem tu nowy i chcialbym sie dowiedziec jak zaczac palic te cale epapieosy xd od 3-4 lat pale zwykle fajki i moze bym sie przerzucil wreszcie. Ze 2 lata temu kupilem jakiegos ijusta 2 ale jakos nie przypasowal i olalem sprawe. Macie jakies rady co kupic na poczatek? Ogolnie pale czerwone chesterfieldy a nie znam sie na tych mocac olejkow i tak dalej :D ogolnie zielony jestem w tym temacie :D
#epapierosy
  • 8
@a2k__: Myślę ze najlepszym rozwiązaniem będzie zapytanie po prostu w vape shopie jakimkolwiek, sprzedawca na pewno coś doradzi. Ale według mnie dobry będzie taki patyk bo nie jest on dośc drogi, a jeśli się nie spodoba to vapowanie to nie będzie tak boleć jak na przykład ijust którego cena wynośi około 180zł zaleznie od sklepu
@srodex203: Co do mocy olejków to wygląda tak że jest jakby 6 takich głownych mocy liquidu a mianowicie: 0, 3, 6, 9, 12, 18. Tak żeby zobrazować ile to jest to 10ml olejku o mocy 18 jest to adekwatne do ~ 200 papierosów. Więc jak na pierwszą moc to chyba szóstka będzie takim dobrym wyborem a jeśli będzie nadal za mało to mozna pójśc w tą 12 ewentualnie 9.
@Kloszo: Tak dodam od siebie ze na samym początku jak już kupisz sobie jakiś sprzęt to po wzięciu pierwszego bucha to raczej na pewno zaczniesz się krztusić bo płuca nie są przyzwyczajone do ilości dymu który wychodzi z epapierosa. Ale to po jakiejś godzinie minie więc nie ma co się przejmować.
@Kloszo: Co nie pasowało ci w ijust2? Za duża chmurka? Za duży przepływ powietrza? Może zainteresuj się atomizerami MTL (Mouth To Lung) albo jeszcze lepiej - podami? Tak żeby doświadczenie było najbardziej zbliżone do zwykłych kopciuchów.
@srodex203: A ten ijust 2 ktorego mam jest ok? Tak jak mowie nawet nie wiem czy sam sprzet jest ok bo sie nie znam :D Jesli by sie nadawal to i tak pewnie cos w nim wymienic powinienem?
@vascurie: Nie pamietam juz dokladnie :D ogolnie w tych e papierosach mi nie pasowalo to ze sie dusilem, ale to przy normalnych fajkach tez chyba tak jest na poczatku jak czlowiek nie wie jak sie zaciagac ^^
@Kloszo Jeśli masz jeszcze pudełko to powinieneś mieć zapasowe uszczelki i jeśli ci cieknie to możesz spróbować je wymienić. A tak to tylko grzałkę oczywiście. To nie jest tak że to zły sprzęt, po prostu w międzyczasie rynek trochę się zmienił. Jak pisałam, obczaj sobie pody. Jakiś smok nord albo justfog minifit (który mam). Nie są drogie ale odczucia dają najbardziej zbliżone do zwykłego fajka. A przy tym są mniej liquidożerne i