Wpis z mikrobloga

Mini poradnik na #iem
Dla niektórych może być to jedna z pierwszych imprez takiej skali, jeśli ktoś zastanawia się nad kilkoma rzeczami, poniżej postaram się wszystko jak najlepiej wytłumaczyć.
Choć moja wiedza nie jest 100%, to spróbuję napisać kilka rzeczy które może komuś się przydadzą :).

Jeśli chodzi o kolejkę dla osób bez biletów, cała sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana.
Rok temu opublikowałem mini poradnik z poradami odnośnie kolejki, który na nic się nie sprawdził – mrozy spowodowały, że każdego dnia po godzinie, dwóch, kolejka znikała i wejść do spodka można było „z buta”.
Najlepszą jednak rzeczą jaką można zrobić (kiedy chcemy przyjść kilka godzin po otwarciu), będzie obserwowanie kolejki przez kamerkę internetową, to dzięki niej będziecie mogli 100% zweryfikować, czy warto już szykować się do wyjścia --->Kamerka<---.

Dla osób bez biletów:
(całość napisana dla osób, które planują „normalnie stać”, nie skracać, wpychać się, kombinować etc…)

Czwartek (wyłącznie spodek, MCK zamknięty jest w ten dzień):
W tym roku pierwszy raz (oprócz biletowej wersji z 2015r.) impreza rozpoczyna się dzień wcześniej.
Wątpię, aby tutaj kolejka zaczęła ustawiać się wcześniej niż około 7-8, chociaż i tak liczba zapewne będzie przypominać piątkową dote.
Bramki otwierane są o 14:30, więc jeśli ktoś chce wbić z buta, polecam zjawić się w okolicy godziny 15:20 :).
Przypominam, że ok. 16 rozpoczyna się opening, więc warto się na nim zjawić!
W całym dniu nie będzie większych problemów z wejściem, więc od ~15:30 do 20:30 nie będzie momentu, aby stać dłużej niż 5 minut.

Piątek:
Jest to kolejny z dni, w którym większego problemu z wejściem nie ma.
Kolejki w większości rozpoczynają się już w okolicy 4-5 (w nocy/nad ranem).
Wejście dla osób bez biletów rozpoczyna się od 11, jeśli jednak nie chce Ci się stać troszkę w kolejce, najlepiej przyjść gdzieś po 12-13, powinieneś w przeciągu (maks.) 20 minut spokojnie wejść :). Ogólnie do końca imprezy tego dnia nie powinno być problemów z samym wejściem (chyba, że jakiś mecz się przedłużył i nie można już wpuszczać, ale tutaj mówimy o godzinach nocnych ~21).

Sobota:
(w tym dniu ma się odbywa się showmatch, więc możliwe, że chwilę przed 11 zaczną wpuszczać)
Tutaj w sumie jest najtrudniej… Kolejka zdarzało się, że rozpoczynała się już o 2 w nocy… Jeśli planujesz udać się do spodka przed 11 to szykuj się na to, że koniec kolejki sięgnie MCKa.
Ogólnie cały dzień kolejka się utrzymuje, zależy wszystko od pogody i meczy jakie będą grane. Najlepiej zjawiać się albo w okolicy godziny ~9, albo celować na 14/15. Szanse na wejście z buta są różne, zdarzało się, że o 14 można było spokojnie wejść, a czasem o 17 można było zapomnieć o wejściu.
W ten dzień ogólnie warto nastawić się na dłuższe stanie – jeśli ktoś ma blisko warto obserwować sytuację przez kamerkę.

Niedziela:
Tutaj sytuacja jest potwornie różna – wszystko zależy od finalistów i atrakcji podczas całego dnia (showmatch rano).
Kolejka już nie ustawia się od 2, jednak o tej 8-9 i tak będzie już okrążała KTW. Tutaj też trzeba nastawiać się na długie stanie, jeśli planujesz przyjść po 17, możliwe, że odbijesz się od bramek – często o tej godzinie jest już zamykane wejście dla osób bez biletów (pełny spodek i szanse mają tylko Ci z przodu kolejki).
Podobnie, warto przyjść ok. 8/9, albo celować w godzinę 14-15.

Jeśli ktoś chciałby być od samego początku i zapyta o jakich godzinach polecam przyjść pod spodek?
Czwartek – obojętnie o której po otwarciu (warto ok. 40 minut po otwarciu).
Piątek – obojętnie, jeśli nie masz „parcia” na siedzenie w najlepszym miejscu, spokojnie można przyjść po 12-13.
Sobota – jeśli chcesz wejść i obejrzeć większość rzeczy, koło 6-7 warto się ustawić :) (oczywiście im wcześniej, tym lepiej). //jeśli chcesz wejść w trakcie, polecam ok. ~15
Niedziela – jeśli w finale nie ma super teamów, koło 7-8 spokojnie można się ustawiać :) (oczywiście im wcześniej, tym lepiej). //jeśli chcesz wejść w trakcie, polecam ok. ~14

Dla osób z biletami:
Szczerze nie ma sensu dzielić tego na poszczególne dni.
Jeśli nie chcesz zdobyć łatki „wszedłem pierwszy z biletowców”, przyjdź ok. 10:00 – wejdziesz z marszu do spodka i będziesz mieć prawie pusty spodek.
Natomiast wspomnę tutaj o najważniejszym – jeśli chcesz mieć zapewnione miejsce (w dodatku „fajne”) to najlepiej, abyś przyszedł przed 11 kiedy ochrona rozpoczyna wpuszczanie osób bez biletów (piątek-niedziela).

Oczywiście jeśli masz bilet, przez cały dzień możesz wychodzić i wchodzić tym samym wejściem dla biletów (bocznym), nie obowiązują Cię kolejki etc… :).

Trochę osób pytało o rzeczy związane z biletami:

Mam pognieciony bilet, przejdzie?
W przypadku biletu najważniejsza część to kod kreskowy i numer nad nim (jeśli kod kreskowy jest słabo wydrukowany i nie chce wejść, skanujący powinien wpisać do skanera numer lub zawoła „pilnującego”, żeby sam to zrobił).

Zapomniałem wziąć bilet, lecz mam go na telefonie , przejdzie?
To zależy. Jeśli będzie to plik pdf osoba skanująca bez problemu powinna go zeskanować lub przepisać (warto wtedy dać jasność ekranu na full, bo często mi nie chciały wchodzić bilety gdy ktoś dawał telefon z niską jasnością). Jeśli bilet masz na zdjęciu („zrobiłem przed”) skanujący powinien w tym momencie odmówić i niestety zostaniesz odesłany z niczym – od ostatniego czasu jest zasada, że osoby skanujące nie mogą przyjmować biletów na zdjęciu (chodzi ogólnie o możliwość kradzieży etc…).

Mam opaskę boję się, że rozwalę ją/podczas kompania coś się stanie (chodzi o opaski karnetowe).
Odpowiem tak: żeby ściągnąć opaskę po całym IEMie zawsze używam obcęgów (nie chcę ucinać paska, chcę go mieć w całości).
Żeby to coś zerwać trzeba się nieźle postarać, naprawdę nieźle postarać.

Moja opaska jest mocno zaciśnięta, przypadkowo mocniej mi się zacisnęła – ręka mi drętwieje.
Nie ściągaj jej/rozwalaj, udaj się jak najszybciej do punktu informacji (wejście MCKa) i tam powinna zostać ona wymieniona ;). Jeśli opaskę ściągnąłeś, musisz liczyć na szczęście, bo sam pomyśl, co byś zrobił jakby dziennie przychodziło kilkanaście osób z samym paskiem i mówiło „za mocno zaciśnięta, musiałem zerwać, proszę o wymianę”.

Teraz kilka pytań ogólnych które często też się pojawiały:

Mam bilet, a ochrona nie chce mnie wpuścić do MCKa.
Niestety MCK ma ograniczone miejsce, bardzo często podczas IEMa blokowane jest wejście do MCKa i jeśli chcesz do niego się udać, musisz poczekać, aż wyjdzie określona ilość osób (bilet w tym wypadku nic nie daje).
Tłumaczenie, że kolega/dziewczyna/chłopak/rodzic/koleżanka ma tam dla Ciebie miejsce etc… też nic niestety nie da, musisz swoje wtedy odstać :/.
Jeśli chcesz się udać do MCKa w późniejszych godzinach, najlepiej omijaj przerwy między meczami w spodku – wtedy najwięcej osób udaje się do MCKa.
Osoby z biletem typu Vip mają osobne przejście do MCKa (tunel), nie obowiązuje ich stanie w kolejce, oni mają pewne przejście.

Czy jest co jeść w spodku, pić?
Jest i to całkiem sporo od trzech lat. Na terenie całego spodka znajduje się strefy gdzie możesz w większości zamówić szybkie jedzenie (hot dog, frytki, zapiekanki, chipsy + napoje, od zimnych po gorące) i jedna strefa, gdzie jest już zróżnicowane jedzenie.
W przejściu pomiędzy spodkiem i MCKiem (teren imprezy) znajduje się kilkanaście food trucków, więc masz wiele wyborów (dla koneserów – są też z jakimiś kawami i sokami).
W cenie od 6 do 25zł spokojnie się najesz :) (w pobliżu spodka masz McDonalda i galerię, więc też nie problem).

Można wnosić picie?
Można do 0,5l wody, na wejściu odkręcają nakrętkę.

Jak wygląda sprawa kiedy mam walizkę, bo za Xh muszę lecieć na pociąg?
Co rok mój znajomy przychodzi tak w niedzielę i co rok nie ma problemów.
Ochroniarz sprawdza sobie co jest w środku (rok temu tego nie robił) i puszcza (wtedy trzeba zostawić ją w szatni).

Co mam zrobić ze swoją kurtką?
W spodku i MCKu są ogromne szatnie, tam można zostawić swoje rzeczy. Szatnia płatna 2zł, chwilowe odwieszenie kurtki 1zł, zgubiony numerek 50zł :/.

Czy mogę wnieść powerbank?
Z tym nie ma problemu, można :).

Zgubiłem xxx!
Biuro rzeczy znalezionych znajduje się MCKu, o szczegóły warto pytać w punkcie informacyjnym (wejście MCK).

Mam vipa, gdzie mam wejście?
W tym roku pojawiała się największa zmiana, nie jest to już wejście od MCKa, a to przy punkcie dla osób z „normalnymi biletami”.

Kilka rad ode mnie:
Jeśli chcesz mieć fajne miejsca z widokiem na całą scenę etc… Nie siadaj w pierwszej strefie (dół), uwierz, że górne rzędy nie bez powodu są nazywane często lożami :).
Planujesz udać się do MCKa? Nie rób tego podczas przerwy, najlepiej w okolicy początku/końca danego meczu.
Chcesz iść do ubikacji? Przy obu wejściach na sam dół sceny (znajdują się one „na końcach korytarza” – chodzi o miejsca, gdzie niedaleko masz wejście do strefy gastronomicznej w spodku) są największe toalety (najwięcej kabin).
Pamiętaj, aby wziąć ze sobą kilka zakrętek – napoje które kupisz na terenie imprezy są odkręcane i przekazywane Ci bez zakrętki (zależy też od osoby sprzedającej), warto mieć możliwość zakręcenia i schowania napoju na później ;).

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie, chętnie postaram się pomóc.



Himiodzio - Mini poradnik na #IEM
Dla niektórych może być to jedna z pierwszych impr...

źródło: comment_wE9EV57p6mGjdoh9UtoGeJmBJQuSdeFd.jpg

Pobierz
  • 23
@KrystJan: Często na eventach jest tak, że podczas zakupu napoju dostajesz go bez nakrętki, tym razem zezwolili na wniesienie swoje napoju, ale na zasadach jakie panują wewnątrz (bez nakrętki).
@Tosiek14: Podczas doty już zabierali zakrętki, więc spodziewam się, że w ten weekend będzie identycznie.

Niektórym podoba się siedzenie na samym dole i patrzenie w malutki ekranik podczepiony pod dół sceny, aby było coś widać. Jest też możliwość patrzeć się na boczne ekrany, ale nie jest to w ogóle wygodne (w mojej opinii).
W tym roku osoby z premium zyskują drugiego plusa (pierwszy: tunel do MCKa) którym są darmowe napoje nalewane
@Himiodzio: Będę trzeci raz na IEM, poprzednio miałem bilety, strasznie irytowała mnie konieczność bycia wcześniej w Spodku i szukania miejsca na trybunach. Teraz mam premium, zobaczymy jak będzie.
@Himiodzio: ja coś czuję, że w tym roku nie będzie tłumów.
Rok temu można było nawet w sobotę spokojnie wejść po 13-14 bez kolejki (choć było strasznie zimno i to też mogło mieć wpływ).

Ale LoLa nie ma, Virtusów nie ma, CS już też co raz mniej popularny mam wrażenie.

No ale zobaczymy :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Himiodzio: A co z parkingiem? Koło 13-14 będzie szansa znaleźć coś w pobliżu Spodka? Dwa lata temu parkowałem w którejś z galerii handlowych, ale później okazało się że na parkingu w pobliżu Spodka jest miejsce i tam podjechaliśmy.