Wpis z mikrobloga

Mordy mam problem. Kupuję sobie router z modemem LTE w który wkładam kartę SIM i nie wiem co wybrać. Rozważam albo mobilny modem-router albo router osobnym modemem. Macie jakieś propozycje? Ew. coś innego, do 200 zł.

https://allegro.pl/oferta/mobilny-router-4g-lte-wifi-huawei-e5373-aero2-play-7199170129

https://allegro.pl/oferta/modem-router-4g-lte-wifi-play-plus-orange-nju-nc-7136276141

Najbardziej ciekawi mnie czy anteny w normalnym routerze polepszają odbiór z modemu czy wpływają tylko na zasięg WiFi.

#komputery #pytanie #siecikomputerowe
  • 10
  • Odpowiedz
@Seid:
Anteny w DWR-116 Ci nie pomogą w przypadku sygnału LTE, możesz za to podpiąć zewnętrzną antenę do modemu o ile ma odpowiednie gniazda. Te małe bezprzewodowe za to całkiem sie spisują w mieście, jak masz dobry sygnał z BTSa. Ja w Gdańsku wyciągałem na przenośnym do 20 Mbps i do 40 Mbps na ZTE MF 283+ z dokupioną anteną 2x18 dbi.
  • Odpowiedz
@smk666: No tak właśnie myślałem że te jebitne anteny w routerze nic nie dadzą. Ten mniejszy mobilny ma wejście właśnie na 2 anteny,
  • Odpowiedz
@Seid:
Tak, ma tak samo gniazdka jak modem, który wtykasz do dlinka. Ja bym brał ten przenośny, bo dwr-116 to już mocno przestarzały router, nie ma chociażby WiFi w standardzie ac na paśmie 5Ghz. Do tego jeżeli chcesz korzystać w centrum miasta to bardzo możliwe, że antena tylko Ci pogorszy sygnał bo prócz użytecznego sygnału wzmocni wszystkie śmieci w eterze. Ja musiałem u siebie bardzo dużo się gimnastykować żeby antena zamiast
  • Odpowiedz
@Seid: Ja korzystam w domu z modemu ZTE MF823 na usb + TP-Link mr3420 z zmodyfikowanym softem na mifi (mniej ramu żre) ale problemem jest 32 mbramu które nie są wysarczające i da się przytkać go. wymiana softu pomogła i jest stabilny. nowa wersja (v5) ma już 64mb ramu

Drugi sprzęt co mam to mifi Huawei 5577C i wg mnie jest bdb

Sprawdź najpierw z czego masz bts obok siebie i
  • Odpowiedz
@bi-tek: Na pierwszej stronie najbliższy BTS jest dość daleko, na drugiej pokazuje mi obok domu w standardzie 4G LTE 1800. Na telefonie który wykorzystuje jako router pokazuje mi 5 kresek na karcie internetowej z której ciągnę internet akualnie.
  • Odpowiedz
@Seid: Play się łaczy do wszystko bo ma umowy, plus tylko do plusa i jakiś małych shitów co ma kilka bts w polsce. Do internetu też korzystam z play (fakt mobile) i jestem zadowolony.

Router proponuje dać do okna od strony BTS i powinno działać dobrze.

Pamiętaj że niektóre modemy potrzebują aktywnego zasilania aby się nie wieszać przy mocniejszym użytkowaniu.
  • Odpowiedz
@bi-tek: zakładam z będzie sobie leżał na parapecie podpięty do zasilania, dobra, to wiem już co kupić. Dzięki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz