Wpis z mikrobloga

Parę dni temu pytałem o wybó amplitunera 1400h vs 1500h (denon)
postanowiłem (tak też sugerowano) wybrać 1400h.
Czytałem, że model 1400h nie ma skalowania 4k. Czy to coś potrzebnego/niezbędnego, co to daje

Mam tv 4k, mam też konsolę
Czy to skalowanie coś wnosi, czy nie przejmować się tym i kupować 1400h
Chyba, że ktoś coś innego zaproponuje do około 1500zł
z góry dziękuję i pozdrawiam

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2867-denon-avr-x1400h

"Ponieważ Denon AVR-X1400H nie ma konwertera wizyjnego, na podstawowym wyjściu HDMI nie uzyskamy sygnałów podanych do złącz kompozyt. Konstrukcja nie przewiduje również skalowania obrazu, a przełączanie źródeł."

#audio #hifi #cokupic #elektronika
#audio
  • 5
@valdman: Jak sama nazwa wskazuje pozwala to na poziomie amplitunera skalowac obraz np. z 4K na FullHD. Dzieki temu model telewizora / projektora ktory sam nie potrafilby przeskalowac takiego obrazu dostanie juz gotowy sygnal. W innym wypadku nie wyswietli niczego.
Telewizory i projektory w zdecydowanej wiekszosci robia to same. Niektorzy uwazaja ze takie skalowanie przez amplituner da lepszy obraz niz wykonane przez telewizor.
@Kylphi: reasumując, przez brak opcji skalowania, nie podłącze do TV, przez aplituner np konsoli ps2,ps1, magnetowidu vhs, dvd itp.
Jedynie będzie przesyłany obraz do tv HDMI <> HDMI, brak możliwości wyświetlania obrazu otrzymanego z cinch, euro.
Niektorzy uwazaja ze takie skalowanie przez amplituner da lepszy obraz niz wykonane przez telewizor.


@Kylphi: ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:To zawsze jest kwestia ceny urządzenia, droższe robi lepiej, nawet jeśli w obu siedzi ten sam procesor.