Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Po tym co się tu dzieje i będzie działo w przeciągu kilku najbliższych lat szukam kogoś kto jest na #emigracja najlepiej #austria: czy bez znajomości języka niemieckiego i angielskim komunikatywnym da się żyć i nauczyć niemieckiego? Nie wiem niestety jak to wygląda. Jakby ktoś chciał to może odezwać się na PW
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubiePO: jak wygląda wyjazd bez znajomości niemieckiego? Gdzie najlepiej szukać pracy? LinkedIn, a może są jakieś indeed czy inne portale?
  • Odpowiedz
@KornixPL: Opie jak nie masz noza na gardle tylko po prostu Ci sie nie podoba w Polsce to zdobądź najpierw tu jakieś doświadczenie (jezeli go nie masz) i idź na kurs języka, podstawy chociaż ogarniesz
Ciężko jest się uczyc na miejscu bo nie bedziesz mial polskiego nauczyciela, ktory Ci wyjasni w Twoim jezyku, same nazwy gramatyczne juz sprawiaja klopot
Imo daj sobie chociaz te pol roku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Naturmensch: wiem, jutro nie, bo leżę chory i nie mogę mówić, ale za tydzień pójdę do naszej szkoły językowej i ogarnę jak to wygląda. Doświadczenie mam, 5 lat w zawodzie, jak szukam po ogłoszeniach to ciężko, bo mimo że branża IT to i tak 90% ofert pracy jest w języku niemieckim
  • Odpowiedz
@KornixPL we Wiedniu może dasz radę się dogadać po angielsku, tam ponad 30% to obcokrajowcy. U mnie w pracy mam ludzi z całej Austrii i po angielsku nie umieją ani słowa, więc w innym miejscu może być ciężko. Nie raz spotykałem się z sytuacją, gdzie kurier nawet niemieckiego nie ogarniał, ale jakoś sobie radził, także zależy od chęci
  • Odpowiedz
@KornixPL: Ja bym się podszkoliła.
Z autopsji wiem, że ciężko jest funkcjonować, nie znając języka kraju, w którym mieszkasz. Wyprowadzając się do Włoch, umiałam tylko się przywitać i zadać ze 3 pytania związane z pociągiem/ drogą itp. Myślałam, że mój biegły angielski na początku mi wystarczy i dogadam się nim we Włoszech.
Na miejscu okazało się, że we Włoszech maaało kto zna angielski i bez włoskiego ani rusz #ups
  • Odpowiedz
@KornixPL: Jak jesteś specjalistą (m.in. IT ale nie tylko) nie musisz znać ani słowa po niemiecku i przeżyjesz. Inna sprawa, że warto znać język żeby... zamówić coś na obiad ;) Pocieszę Cię.. to się nawet drastycznie zmienia z roku na rok. Jak jeszcze pare lat temu tylko kilka firm było otwartych na ludzi z angielskim tak teraz jest odwrotnie. Jeśli będą potrzebować kogoś jak Ty brak niemieckiego nie będzie stanowił
  • Odpowiedz
@biauywilg: Miło mi, że ktoś mnie pamieta :D ja z niemieckiego znałam kilka słów w momencie przyjazdu ale od początku posługiwalam się płynnym angielskim. Dosłownie spotkałam może ze dwie osoby w ciągu dwóch lat tutaj, z którymi nie mogłam dogadać się po angielsku. Nie miałam żadnego problemu z komunikacją a teraz mówię już tez po niemiecku. Wszystko się da, tylko ciężej :) @KornixPL:
  • Odpowiedz
@KornixPL: Da się. Nie dostaniesz może od razu świetnych ofert pracy, ale cokolwiek na pewno znajdziesz. Osobiście znam bardzo wiele osób, pracujące naprawdę bez słowa po niemiecku, w DHL-u lub w firmie ochroniarskiej Securitas. Nie są to może wymarzone prace, ale na początek idealnie by nauczyć się niemieckiego.
  • Odpowiedz
@KornixPL: U mnie w biurze na 30 osób tylko kilka to Austryjacy. Reszta sami expaci i tylko po angielsku. Jak ktoś już tu wcześniej wspomniał, tutejsze firmy coraz bardziej otwierają się na przyjezdnych bez znajomości niemieckiego
  • Odpowiedz