Wpis z mikrobloga

@Norskee super. Chyba z tego skorzystam. Jak wygląda kwestia przesyłki? Bo mimo że detal to chciałbym zrobić jakiś zapas. Nie podnosi to bardzo kosztów? Jednak przesyłka będzie nieco ważyć i zajmować miejsca.
@Norskee: wiertnice reczna rozumiem, i co ? zrobiles studnie ? ile ci to wszystko kosztowalo ? pytam z ciekowosci, firmy robią wiercone maszynowo za 2-3 tys , ja swego czasu robilem z kregów (11 połmetrowych) wynajmowałem koparke, material 2 tys z dowozem, i praca koparki ok 600 zl., wroclaw
@KrowkaAtomowka: kolo 250 za wszystko, ale to tylko do podlewania w ogrodzie, wiec wody duzo niepotrzeba. wywiercony otwor 180mm i wpuszczone rury kanalizacyjne zawiniete w mate do drenazu i na dno pompa membranowa
do 4,5 wiercilem sam w kilka godzin poszło, pozniej maszt nad glowa sie robil za duzy i w 2 osoby wiertnica z zawleczką na dwie połówki i kolejne 2 dni
ostatecznie poszlo cos kolo 10,5 metra o ile
@KrowkaAtomowka: szmalowke uzylem tylko raz, ale musiala byc - po tylu metrach kopania zrobilo sie takie bagno, ze nie dalo sie nic wyciagac, wiec lecialem pospawac szamowke z kawalka rury na dole podeszwy od trampka. Wyciagnalem to co sie pozbieralo i pozniej znow wiertnica.
Podloze prawie w calosci rozne miksy piachu i gliny bez typowego szlamu samego w sobie - oprocz tego co sie samo narobilo od walenia wiertnica w wodzie
@Norskee: graty , ja swoja studnie na kregi robilem na dzialce ale działke wczoraj sprzedałem, teraz kupujemy dom z dzialka i tam jest zakopany zbiornik 7m3 pod ogrodem na deszczowke. Jak liczylem powierzchnie dachu i ilosc opadow w regionie, to ten zbiornik moze sie przez caly rok nie zapelnic i to przy nie wyciaganiu wody w ogole. zatem myslem zeby machnac taka rurke na pare metrow w glab jak u ciebie
@KrowkaAtomowka: O to właśnie chodzi. Zwłaszcza że mam bardzo (ale to bardzo) amatorskie umiejętności spawania i jedynie MMA do dyspozycji.
Zrobię sobie porządny zapas tej stali, to powinien być spory zysk. Nie wiem tylko jak tam liczą przesyłkę, ale i tak powinno wyjść na plus.
mozna wiedziec co bedziesz robil ?


@KrowkaAtomowka: Półki, regały, konstrukcje pod zabudowę kuchni, przyrządy i pomoce warsztatowe.
Czeka mnie duży remont i mam sporo pomysłów jak część rzeczy wykonać po kosztach w interesującym mnie stylu.
@Sandman:

Centrostal na Pełczyńskiej, sprzedają też detalicznie.

Składy budowlane mogą mieć profile (Agrobud w Leśnicy coś ma) tylko wybór niewielki.

Napisz jak coś znajdziesz lokalnego.