Wpis z mikrobloga

Dlaczego cokolwiek bym nie instalował pojawia się komunikat:

"Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
lxappearance is already the newest version (0.6.3-1).
lxde-core is already the newest version (9+rpi1).
0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 13 nieaktualizowanych"

i nic się nie dzieje...?
#linux #raspi #raspberrypi
  • 13
  • Odpowiedz
@Dorrek: Dzięki, ten komunikat zastosowac po każdym apt-get install...? Myślałem, że to właśnie apt-get install robi główną robotę. Gdzie moge podejrzeć jakąś listę takich użytecznych komend do raspberry? #raspberrypi #linux
  • Odpowiedz
@drzwi_do_piwnicy: Tak, ale takie polecenia wykonawcze zawsze traktowane są po macoszemu. Obejrzałem setki tutków. Nie wiem czemu, nie ma poradnika jak i dlaczego które komendy się stosuje, tylko "bo tak jest" - naucz się tysiąca poleceń bez wytłumaczenia dlaczego tak akurat a nie inaczej. Dramat
  • Odpowiedz
@art212:

naucz się tysiąca poleceń bez wytłumaczenia dlaczego tak akurat a nie inaczej. Dramat


Przesadzasz albo nie ogarniasz. Zamiast czytać tutoriale, które najczęściej piszą osoby średnio będące w temacie lepiej jak masz już minimum wiedzy to sprawdź sobie manual albo help do polecenia:
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Hej, z maliną łączę się zdalnie przez zdalny pulpit RDP. Ze wszystkim sobie w miarę poradziłem ale od tygodnia walczę z przesyłaniem dźwięku. Nic nie słyszę. Dla kogoś, kto nie miał doświadczenia z Linuxem to są jakieś jaja xD Rozwiązanie jednego problemu generuje dwa następne nie do przeskoczenia, jakieś czary. Podobno trzeba uruchomić oddzielny strumień na oddzielnych portach ale w polskim internecie o tym krążą legendy. Chętnie nawet Ci
  • Odpowiedz
@art212: Że tak zapytam, na co ci dzwięk z rdp - jeszcze na tyle, że jesteś w stanie za to płacić? xD

Ogólnie mógłbym ale musiałbym trochę czasu na to znaleźć i do tego odtworzyć u siebie całe środowisko bo szczerze nigdy się nie spotkałem z takim problemem. Jakim klientem się łączysz?
  • Odpowiedz
@art212: nie rozumiem pytania. Raczej użytkownik który ustawia coś co ma pracować 24/7 nie chce aktualizacji robiących się samych. Szczególnie że część z nich nawet wymaga reboota lub może namieszać w skryptach. To nie standardowy windows gdzie reboot raz na tydzien to rzecz normalna
  • Odpowiedz