Wpis z mikrobloga

Wszystkie informacje w internecie mówią, że od 1 grudnia 2018 lekarz wystawia tylko elektroniczne zwolnienia z pracy a ja dostałem dzisiaj papierowe. Na stronie ZUSu jest jasno napisane
"Zwolnienia na papierowym formularzu (ZUS ZLA) mogły być wystawiane do końca listopada 2018 r."

Ktoś wie o co chodzi?
#zdrowie #zus #pracbaza
  • 6
@n0002: Ale dostałeś stare zielone, czy wydruk e-zla? Generalnie zielone są honorowane nadal, bo zawierają wszystkie dane i nawet zus nie robi problemu z wypłatą. Problem ma wtedy lekarz, bo to jego męczy zus dlaczego wystawia itd.
A jeśli chodzi o wydruk e-zla, to lekarz powinen go drukować, gdy płatnik składek nie ma PUE. Albo w przypadku, gdy wystawia elektorniczne zwolnienie w trybie alternatywnym.
@bikx: Wydruk jest biały i jest na nim napisane ZUS ZLA

Może właśnie chodzi o ten profil PUE pracowadawcy, na stronie ZUS później doczytałem
"Jeśli pracodawca pacjenta nie będzie miał profilu na PUE nie będzie możliwe elektroniczne przekazanie e-ZLA. W takiej sytuacji lekarz (lub asystent medyczny) musi wręczyć pacjentowi wydruk zwolnienia. Ten wydruk pracownik musi dostarczyć swojemu pracodawcy."
http://www.zus.pl/ezla