Wpis z mikrobloga

Witam.

Piszę do was w sprawie skandalicznej cenzury moich postów na Facebooku. Dostałem bana za screena, którego zresztą znalazłem na wykopie pod newsem na temat skandalicznego, mizoandrycznego wpisu na Newsweeku o mężczyznach (w którym autorka stwierdziła, że tylko gwałcą, biją i się znęcają).

Po raz pierwszy usunięto mój post parę dni temu. Nie dostałem wówczas bana, odwołałem się od decyzji i stwierdzili, że niesłusznie usunęli post i go przywrócili. Po czym dzisiaj dostaję informację, że usunęli mojego posta (dokładnie tego samego) i dostałem bana na 3 dni. Odwołałem się znowu. I wiecie co? Po rekordowych 20 minutach od zgłoszenia dostałem informację, że mój post (ten sam, który wcześniej spełniał ich standardy społeczności) narusza regulamin. Uważam, że ktoś nie kierował się w tym wypadku zdrowym rozsądkiem, ale uprzedzeniami. Uważam, że to skandal, dlatego chcę sprawę nagłośnić.

Zdaje sobie sprawę, że to nie pierwsza absurdalna sytuacja z banem na Facebooku, ale odkąd wprowadzono nowe zasady odwoływania się od bana oraz możliwość odwołania się poprzez ministerstwo cyfryzacji (korzystał ktoś już z tego?) liczyłem, że administracja Facebooka ogarnie się trochę, zwłaszcza że chyba już algorytmy nie usuwają randomowych komentarzy, tak jak kiedyś, gdy fanpage rowerowy spadł za użycie słowa "pedał" w kontekście części napędu roweru, co było potem powodem licznych żartów na ten temat.

Niech mi ktoś powie – czy w tym poście jest coś, co można nazwać "mową nienawiści"?

https://imgur.com/a/Lzht0Ko
  • 30
Niech mi ktoś powie – czy w tym poście jest coś, co można nazwać "mową nienawiści"?


@meskiglos: Np kłamiesz na temat tego, że udowodnione jest, że kobiety mają niższe IQ, szkalowanie często jest zaliczane do mowy nienawiści, z racji, że powiększa podziały i niechęć do danej grupy jako całości. Mam nadzieję, że pomogłem.

m.....a - > Niech mi ktoś powie – czy w tym poście jest coś, co można nazwać "mową ni...

źródło: comment_RLLZcUSaT749EA2IF9u3PKARndVC9SGD.jpg

Pobierz
Praktycznie wszystkie badania IQ z jakimi się zapoznałem, wskazywały na średnią przewagę dorosłych mężczyzn rzędu kilku punktów. Co ciekawe, badania które starały się zaprzeczyć tej tezie, zazwyczaj również wskazują na przewagę mężczyzn, jednak starają się ją usprawiedliwiać czynnikami które mogą mieć wpływ na rezultat. Dodatkowo, chciałbym zaznaczyć, że testy IQ są prawdopodobnie niemiarodajne i najpewniej faworyzują jedną z płci.
@gokihar:
Twoja logika:
Drużyna Mężczyzn i drużyna Kobiet miały dojechać z Krakowa do Warszawy. Zasada jest prosta która drużyna dojedzie ta wygrywa. Każda z drużyn miała 10 zawodników. W drużynie Mężczyzn 2 dojechało do Olkusza 8 do Łodzi a 2 do Warszawy. W drużynie Kobiet wszystkie dojechały tylko do Łodzi. Drużyna Kobiet ogłosiła remis gdyż statystycznie średnio Kobiety przejechały taka samą odległość co mężczyźni.
@macadamia: Jesteś chyba ogromnym kretynem, skoro nie rozumiesz, że to było jedynie porównanie dwóch obraźliwych treści, z tym, że jedna z nich ukazała się w Newsweeku, a za drugą jak widać banują (tylko udowodniłem tak naprawdę, że mam rację).

Poza tym ja mimo wszystko dostrzegam delkatną różnicę między "faceci się nie myją, gwałcą i biją" a "kobiety średnio mają niższe IQ"
@beliar_ttl: zupełnie nie wiem z czym to połączyć bo nie dałeś żadnego cytatu ...

Jeśli chodzi o IQ kobiety-faceci to sprawa jest dość prosta : na odpowiedniej próbce średnia jest taka sama, faceci mają tylko "końcówki" dalej czyli więcej facetów osiąga nadzwyczaj dobre wyniki badaniu (IQ>150) i dla zrównoważenia w dolnych regionach (IQ<80).