Wpis z mikrobloga

Poszedłem do mojej poradni do lekarza pierwszego kontaktu. 2 tygodnie temu, pokazując legitymację zasłużonego dawcy krwi pani w rejestracji od razu zrozumiała o co chodzi i wszedłem bez kolejki wyjaśniając grzecznie pozostałym o co chodzi (nikt nie bił piany)
Teraz czekam w kolejce razem z pozostałymi pacjentami, bo pani stwierdziła najpierw, że "to już nie obowiązuje" , a później druga w pokoju obok na głos powiedziała:
-"ale co, panu ciężko jest zaczekać w kolejce? Przecież tu też starsze osoby są"
Na co odpowiedziałem:
-"tu nie chodzi o to, czy mi ciężko, czy nie, tylko o respektowanie przepisów, które maja państwo podpisane z nfz"
Na co ta pierwsza się zmieszała i rzekła, żebym sam przed kimś wszedł.
Powiedziałem, że się nie będę kłocił (bo ciężko mi się w obecnym stanie stoi na nogach) i zaczekam w kolejce
Oczywiście nie omieszkam zgłosić tego do nfz
#rckik #krwiodawstwo
  • 9
  • Odpowiedz
@Bias: A masz jakieś potwierdzenie tego? Bo z informacji na stronach wynika coś innego

Osoby posiadające tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”(dokument uprawniający:„
Legitymacja Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” wydana przez Zarząd Okręgowy PCK)
- bezpłatne zaopatrzenie w leki objęte wykazami leków podstawowych i uzupełniających do
  • Odpowiedz
ZHDK nie działa do lekarza pierwszego kontaktu tylko do specjalisty


@Bias: Jakieś źródło by się przydało jeszcze

Bo o ile ustęp drugi ustawy doprecyzowuje jak wygląda procedura w przypadku szpitali i specjalistów gdzie obowiązuje lista
  • Odpowiedz
@jaco_zewa: @pabianczyk: @Hieronim_Berelek:
Poza kolejnością tylko w przypadku kiedy prowadzona jest lista oczekujących.
Ogólnie powinno być w dniu zgłoszenia, a nie poza kolejką.
http://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/komunikat-w-sprawie-zmian-zasad-udzielania-swiadczen-osobom-posiadajacym-szczegolne-uprawnienia,7.html

Ogólnie każdy pisze inaczej, ale te ustawy są tak napisane że nic nie idzie zrozumieć bez przeczytania tego 5 razy...
  • Odpowiedz
@jaco_zewa: Mirki moją pasją jest chodzenie do lekarza ale nie takie zwykłe żeby się zbadać ale o tym za chwilę. Żeby móc realizować swoją pasje musiałem kilka lat ciężko na to pracować oddając krew XD W dupie miałem chorych ludzi, chodziło tylko o profity a zwłaszcza o jeden konkretny. Co dwa miesiące punkt 8 byłem pierwszy w kolejce żeby spuścili ze mnie 450 ml czerwonej cieczy, nie policzę ile zeżarłem czekolad które za to dawali, dorobiłem się z czasem nawet darmowej komunikacji miejskiej jako zasłużony dawca żeby móc jeździć po wszystkich przychodniach w mieście za darmo.

Kiedy te pijawki wyssały już ze mnie 20 litrów krwi odebrałem swój artefakt, najcenniejszą rzecz jaką posiadam istny godmode mianowicie legitymacje honorowego dawcy krwi, spełniły się moje najskrytsze marzenia. Ludzie marzą o różnych rzeczach o domu za miastem, kochającej żonie czy mercedesie z salonu, moim celem było wchodzenie przed starymi babami do lekarza bez kolejki XD

Jako bonus mogłem też kupować w aptece po za kolejnością ale to nie cieszyło tak bardzo jak mój główny cel czyli wizyty u lekarza. Oczywiście kilka razy w miesiącu wpadałem do apteki, zazwyczaj w dni w które wypłacane są emerytury i renty, żeby #!$%@?ć się staruchom w kolejke i delektować się ich bólem
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: Prawo do korzystania ze świadczeń poza kolejnością mają nie tylko zasłużeni honorowi dawcy krwi ale też kombatanci czy kobiety w ciąży takich osób jest wiele ale to zhdw się wpychają zawsze w kolejkę
  • Odpowiedz
Hmmm ja dzwoniłem do rzecznika dziś bo w piątek też miałem sytuację gdzie przy grypie nie byłem w stanie porządnie stać i chciałem skorzystać ze swojej legitymacji hdk. Nikt jej nawet nie chciał oglądać bo "oni jej nie respektuja to martwy przepis jest ". No i tak moja przygoda z lekarzem zamiast chwilę po 8 skończyła się po 11 ...

Dzwoniłem do Pani rzecznik (warszawa) i dowiedziałem się że hdk działa tylko
  • Odpowiedz