Wpis z mikrobloga

Mój różowy właśnie dostał decyzję z MOPS odnośnie #500plus patrzymy na konto a tam prawie 3000zl na koncie (nadpłata za kilka miesięcy + rodzinne). W sobotę pakujemy się i jedziemy z jej córka na ferie sponsorowane przez podatników w tym mnie.
  • 26
  • Odpowiedz
@sublingual: zgadzam się, że #!$%@?, ale mimo wszystko nie widzę nic złego w korzystaniu z 500+, bo to, że ktoś nie weźmie tych pieniędzy, które wg prawa mu się należą, nie zmieni tego w jakim stanie jest służba zdrowia i te pieniądze i tak nie pójdą do Cb :(
  • Odpowiedz
@sublingual:
Wlasnie po to jest 500+ zeby liczba inceli twojego pokroju drastycznie zmalala.
Gdyby za twojej mlodosci byl ten program to ojciec mialby za co chlac i spalby wiekszosc czasu #!$%@? zamiast wlazic ci do lozka.
  • Odpowiedz
zamiast wlazic ci do lozka.

@nie_dziekuj: pewnie dlatego miał zawał
@tajemniczygosc: tak tak, tylko że sam się wydostałem z bagna bez pomocy państwa za to z pomocą rodziny i przyjaciół, w rezultacie wróciłem już dawno temu do życia i jestem zarabiającym i pełnowartościowym obywatelem (prawdopodobnie bardziej niż siedzącą w domu madka z pięćsetplusiakami) co odprowadza podatki; czuje tylko niesmak widząc wszechsocjal na wiele wątpliwych przypadków, a w momencie
  • Odpowiedz
@Skierekcukierek: Oczywiście, że nie ma w tym nic złego. Całym sercem go nie popieram, ale niezależnie od mojego udziału i tak będzie on istniał i pogłębiał dziurę budżetową. Więc i tak zostanie mi spłacanie tego, czy chcę, czy nie. Gdyby było tak, że potem spłacają to tylko beneficjenci tego to bym nie brała. A tak to ma się dodatkowe niemałe pieniądze, które faktycznie można włożyć w rozwój dziecka. Oczywiście sytuacja
  • Odpowiedz
@sublingual: Nie przysłuchiwał psychiatra xD
Każdemu przysługuje psychiatra.
Nawet nie musisz mieć skierowania.
Po prostu idziesz do dowolnej przychodni która ma umowę z nfz i się zapisujesz.
Za darmo.
Ładnie to tak kłamać?
  • Odpowiedz