Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@superkuber:

co to za roznica?


Taka że to nie paczka, nie ma dokładnego śledzenia, nawet na stronie z której korzystasz masz informację że listy nie mają dokładnego śledzenia, list już dawno mógł wyjść z WER a ty tylko bzdurnie sobie zakładasz że dalej tam jest.

Wybrałeś wysyłkę pocztową która może iść nawet 60 dni czekaj spokojnie.
  • Odpowiedz
@Andczej: poprzednie 3 rzeczy ktore zamowilem to tez byly listy, lezaly 3, 5 i 7 dni w wer i pozniej byly juz u mnie na poczcie. To nawet zakladajac ze wyszedl z WER to az 18 dni zajmuje im dostarczenie listu gdzie zwykle w przeciagu 7 dni byl u mnie?
  • Odpowiedz
lezaly 3, 5 i 7 dni w wer


@superkuber: bzdura, nie wiesz ile tam leżały

To nawet zakladajac ze wyszedl z WER to az 18 dni zajmuje im dostarczenie listu


może gdzieś leżeć na innym wer lub na twojej poczcie ale nie jest jeszcze zeskanowany

  • Odpowiedz
dobrze, to nie wiem ile lezaly na wer, to po co jest ten tracking? skoro jest napisane na trackingu WER WARSZAWA to raczej tam ta paczka jest a nie w innym werze? akruat mieszkam blisko warszawy wiec napewno na innym werze nie ma tej paczki bo to by sie mijalo z celem. Po prostu dziwi mnie to ze zawsze w przeciagu 7 dni paczka byla u mnie a teraz mija 18 dzien
  • Odpowiedz
to po co jest ten tracking?


@superkuber: żeby był, głównie chodzi o to że przesyłka jest rejestrowana i potwierdzasz jej odbiór

skoro jest napisane na trackingu WER WARSZAWA to raczej tam ta paczka jest a nie w innym werze?


nie


a teraz mija 18 dzien i na trackingu zadnych informacji nie ma.


niesamowite, nikt nigdy tak nie miał, serio

To zostaje tylko czekac rozumiem?


jak już wspomniałem wcześniej, skoro wybierasz najwolniejszą
  • Odpowiedz
najwolniejsza to ona nie jest bo statystycznie jest jedną szybszych. I juz sie nie pruj tak o ten list czy paczka, nie siedze w temacie poczty wiec srednio mnie interesuje jak sie to fachowo nazywa.
  • Odpowiedz
nie siedze w temacie poczty wiec srednio mnie interesuje jak sie to fachowo nazywa.


@superkuber: jakbyś czytał, to wiedziałbyś że tu właśnie nie tylko o nazwę chodzi

najwolniejsza to ona nie jest bo statystycznie jest jedną szybszych.


list jako forma wysyłki z chin statystycznie jest najwolniejsza, nie napisałem o przewoźniku, a o formie wysyłki, zalecam czytać ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
rowniez zalecam czytac ze zrozumieniem, jak juz pisalem nie interesują mnie te nazwy i to wszystko, chcialem sie tylko dowiedziec czy to normalne. takze koniec tematu, mozesz isc gdzie indziej popisac sie wiedzą z dzieniny listów i paczek
  • Odpowiedz
@superkuber: a ty możesz iść dalej pisać bzdury i wymyślać sobie rzeczy opierając się o swoje bzdurne założenia bo przecież zwrócić ci uwagi nie można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@superkuber: Moja dotarła do WER warszawa 28 stycznia i też cisza ;c prawdopodobnie trafiła do czarnej dziury ( ukradli) Już dostałem zwrot od aliexpress bo PACZKA idzie już ponad 60 dni...
  • Odpowiedz
@Andczej: To jest paczka a nie list ;) list to może być z kartką papieru / kartą z banku a nie np telefonem/ lampką itp które są dość grube ;) więc prosze cię nie udawaj eksperta
  • Odpowiedz
To jest paczka a nie list


@bankmiska: czyli jesteś mądrzejszy od systemów pocztowych i umów między pocztowych?

to weź jeszcze napisz do poczty a potem do UPU żeby zmienili wymiary wysyłek listowych bo źle mają!
http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/wysylka/listy/list-polecony/

Wymiary przesyłek standardowych:

maksimum – suma długości, szerokości i wysokości 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm,
  • Odpowiedz
Przesyłka standardowa to inaczej paczka


@bankmiska: ale tak szczerze wyjaśnij mi tę logikę

wchodzisz w zakładkę LISTY -> LIST POLECONY, zauważasz napis przesyłka standardowa, skąd ci się tu bierze tłumaczenie że to paczka XD
  • Odpowiedz
@bankmiska: tak bo przesyłką może być paczka i list, lecz wciąż to dwie różne formy wysyłki różniące się trackigiem, czasem i sposobem doręczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

serio nie dla jaj ktoś dam dał list, a nie paczka
  • Odpowiedz